Niewidzialni zabójcy pasożyty wewnątrz nas
Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza
Autyzm, zespół Aspergera
cz.1
Autyzm a Candida albicans
Współżycie człowieka z przyrodą w naszych czasach to nie symbioza, ale bardzo często konflikt!
Między człowiekiem a grzybami doszło do rozdźwięku. Wystąpienie ataku grzybów jest czymś zupełnie nowym. Stare układy obronne nie działają. System obrony organizmu (skóra, błony śluzowe) jest obecnie poważnie zagrożony, zarówno przez nowoczesne środki higieny osobistej jak również przez antybiotyki czy kortykoidy przyczyniające się do wybijania przyjaznych drobnoustrojów broniących strefy przejściowej pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym, czyli przyjaznej mikroflory jelitowej.
Candida Albicans, jest dość trudna w pierwszej fazie choroby do wykrycia w organizmie, ponieważ jest jednym z drobnoustrojów, które w formie endobiontów bytują z w naszym organizmie - można go wykryć prawie u każdego człowieka. Nawet te w pełni przyjazne gatunki drożdży mogą się rozmnożyć w Twoim organizmie pod wpływem złej diety - spożywania cukru, chleba z białej mąki i innych potraw zawierających skrobię i nadmiar białek zwierzęcych w tym pasteryzowanego mleka. Tworzą środowisko, w którym dochodzi do wytwarzania się patogennej flory. Inwazja form chorobotwórczych, patogennych w organizmie, w tym Candida Albicans jest ostateczne ostrzeżenim i sygnałem organizmu, jego wołaniem o ratunek.
Zagnieżdżenie się patogennych grzybów w jelicie rzutuje zawsze na cały organizm, poczynając od tkanki mózgowej kończąc na odbytnicy. Dr Josef Jonas, Zagadki zdrowia
W swojej książce dr Jonas przedstawia wiele przypadków dzieci opóźnionych w rozwoju, które były wcześniej leczone w klasyczny sposób lekami i antybiotykami. Po kuracjach dr J. Jonas - po oczyszczeniu organizmu, wyleczeniu grzybicy i eliminacji innych pasożytów - owsików, glisty, lamblii oraz usunięciu z pokarmu czynników alergizujących, dzieci powróciły do zdrowia.
Istnieje też wiele innych dowodów na to, że candida albicans może spowodować autyzm i może zaostrzyć wiele problemów ze zdrowiem osób z autyzmem zwłaszcza tych, u których autyzm wystąpił późno.
Niewyleczona grzybica u matki, może być podstawową przyczyną choroby candida albicans oraz rozwoju autyzmu u nowo narodzonego dziecka.
Jestem przekonany, że są to objawy skumulowania w organizmie dziecka toksyn, pochodzących od matki. Matka, która otrzymywała liczne antybiotyki i przeżyła napięcia nerwowe w dzieciństwie, po okresie kłopotów z odżywianiem, kiedy jadła prawie wyłącznie pokarmy słodkie, na pewno miała organizm zatruty toksynami.Dr Josef Jonas, Zagadki zdrowia
Dr J.Jonas doszedł do wniosku, że dzieci nadpobudliwe psychoruchowo - będące ponadto alergikami - mają najczęściej rodziców cierpiących na migrenę:
Na podstawie własnej praktyki muszę stwierdzić, że w przeważającej liczbie przypadków kobiet cierpiących na migreny, występują u nich grzyby Candida w narządach płciowych, drogach moczowych i jelitach, zwykle ze skumulowanymi toksynami wirusowymi i śladami problemów dziedzicznych.
Wytwarzane przez grzyby toksyny (neurotoksyny) mogą wpływać na procesy zachodzące w mózgu dotyczące emocji - lęk lub agresja, a także na odczuwanie łaknienia, zwłaszcza słodyczy, doprowadzając do otyłości bądź braku apetytu i spadku wagi. Wszystko jednak sprowadza się do jednego - toksyny te powodują problemy związanych z psychiką - stwierdza dr J. Jonas.
Omówienie problemów związanych z zagrzybieniem organizmu znajdziesz tutaj>>
Organizm jest całością i kiedy choruje jakaś jego część - np. mózg - choruje cały organizm!
Jeśli leczysz mózg, układ nerwowy i podajesz psychotropy minimalizując wyłącznie skutki choroby np. agresji czy depresji, to wcale nie sięgasz do przyczyn choroby!
Zbyt często okazuje się, że leczenie farmakologiczne to nazbyt mało - to tylko wierzchołek góry lodowej.
Przyczyny choroby tkwią zupełnie gdzie indziej - tam, gdzie ich nie widać i często mają dużo poważniejsze rozmiary!
Przyjazna flora aidophilna, ogranicza ilość drożdżaków w układzie pokarmowym i w ten sposób kontroluje ilość całkowitej mikroflory. Jednak podawanie antybiotyków, zwłaszcza wielokrotne, niszczy przyjazne bakterie i powoduje nadmierny przyrost Candida albicans oraz zmianę tych drożdżaków w formę patogenną!
Jedno na 150 dzieci w USA jest autystyczne.
Ten wskaźnik stale rośnie.
Okazuje się, że mogą go powodować niektóre leki przyjmowane przez kobietę podczas ciąży, coraz wiecej jest też doniesień na temat szkodliwości szczepień i ich udziału w "epidemii autyzmu".
Matki autystycznych dzieci były narażone na działanie wielu produktów chemicznych obecnych w naszym środowisku. Wiemy na przykład, że pitocin, czyli syntetyczna oksytocyna ("hormon szczęścia"), która przyspiesza poród, może powodować autyzm. Talidomid to środek przeciwko mdłościom podczas ciąży, po którym dużo częściej rodziły się dzieci z deformacjami lub z zanikiem kończyn, a duży odsetek urodzonych dzieci dotknięty był autyzmem. Również same kobiety chore na astmę lub artretyzm, bądź choroby autoimmunologiczne wytwarzają antyciała, które aż w 20 procentach przypadków atakują mózg płodu.
Znaczenie dobroczynnych bakterii jelitowych
Jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozrostowi drożdżaków jest dbanie o stan mikroflory jelitowej. Zapewnią to bezpieczne, skuteczne preparaty zawierajace liofilizowane bakterie - bez mleka w proszku! - Probio Balance i AC Zymes.
Prof. dr n. med. Piotr Heczko - Kierownik Instytutu Mikrobiologii Collegium Medicum UJ, Prezes Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych (PTZS) w Krakowie, Członek Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka PAN twierdzi:
Mikroflora jelita ludzkiego (tzw. stała lub fizjologiczna flora jelita) to niezwykle skomplikowany zespół drobnoustrojów, stale obecnych w jelicie (to jest w wielkich populacjach, przez długi okres czasu i u wielu osób). Mikroflora jelit posiada niezwykłą zdolność do utrzymywania swojej homeostazy, pomimo stałego oddziaływania na nią wielu czynników zewnętrznych. Jej stabilność ma olbrzymie znaczenie w utrzymaniu przewodu pokarmowego, a także całego organizmu, w stanie zdrowia. Obecność "przyjaznych" drobnoustrojów przywartych do nabłonka jelita (w tym acidophilus) powoduje, że inne, przede wszystkim patogenne (chorobotwórcze) drobnoustroje, nie mogą łatwo przytwierdzić się do nabłonka, namnażać i penetrować w głąb jelita, czyli powodować zakażenie. Ponadto, składniki mikroflory działają stale pobudzająco na układ odpornościowy, utrzymując go w stanie gotowości (...).
(...) Na podstawie dotychczasowych doświadczeń nad zastosowaniem probiotyków, czyli żywych drobnoustrojów pochodzących z przewodu pokarmowego człowieka, podawanych w celu uzyskania korzystnego wpływu na zdrowie człowieka, wydaje się, że chociaż nie wszystkie mechanizmy ich działania są już poznane, mogą one stanowić nowy, ważny sposób pozytywnego, modyfikowanego przez człowieka składu flory zarówno w celu podtrzymywania stanu zdrowia, jak i zapobiegania i leczenia tych chorób, które wiążą się z zaburzeniami składu mikroflory lub działaniem patogennego drobnoustrojów. Tym samym "przyjazne" bakterie zapobiegają rozwojowi dysbiozy oraz zatruciu organizmu przez toksyny. Na temat mikroflory jelitowej tutaj>>
Ważne badania na temat drożdżaków i ich wpływu na osoby z autyzmem przeprowadził Dr William Shaw czytaj dalej>>
Autyzm, Zespół Aspergera cz.2>>
Autyzm, Zespół Aspergera cz.3>>
Autyzm, Zespół Aspergera cz.4>>
Autyzm, Zespół Aspergera cz.5>>
Czy szczepionki mogą powodować problemy neurologiczne?
Czy uważasz, że posiadasz wystarczająco dużą liczbę informacji na temat stosowania szczepionek obowiązkowych dla niemowląt i dzieci, czy też powszechnych - stosowanych przeciw grypie?
Czy thimerosal zawarty w szczepionkach wpływa na opóźnienia neurorozwojowe dzieci?
Zobacz: http://autism.findoutnow.org/Autism-causes.html
Najnowsze informacje, dane o możliwych konsekwencjach szczepień>>
Wywiad z dr Dorotą Majewską tutaj>>
Wypowiedź Jane Bugermeister
Jim Carrey i Jenny MCCARTHY o szczepiniach>>
acai.cba.pl >> tutaj dowiesz się o dobroczynnym działaniu soku z jagód acai>>
Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Gronkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera
Mykotoksyny Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu