Epilepsja (padaczka)

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie

 

Epilepsja

 

Pasożyty w mózgu jako przyczyna padaczki - film

Więcej filmów na ten temat - wszystkie części tutaj>>


"Bez względu na długość listy objawów danego pacjenta - od chronicznego zmęczenia poczynając, na bezpłodności i zaburzeniach psychicznych kończąc - jestem pewna, że istnieją tylko dwie przyczyny chorób: obecność pasożytów i/lub skażeń."

dr H. Clark "Kuracja Życia"


Sporysz jest zawsze spotykany przez biochemików, w przypadku ataków padaczkowych. Naukowcy zastanawiają się, że być może już on sam również  wywołuje napady drgawek.

 

Wg. dr H. Clark, przyczyną padaczki często bywają małe larwy glisty ludzkiej  (Ascaris) usadowione w mózgu.

 

Ascaris prawdopodobnie znajdują drogę do ośrodka w mózgu przez zupełny przypadek jak twierdzi dr Clark, gdyż normalnie powinny znajdować się między żołądkiem a płucami. Dzieci bawiąc się w piaskownicach, na dywanie lub w innych miejscach, posiadając zwierzątko w domu (pies, kot) mogą zostać łatwo zainfekowane. Jaja glist są wszędzie - mogą fruwać w powietrzu wraz z kurzem jako wysuszone ekskrementy, choć najczęściej bytują w ziemi. Z jaj wylęgają się w żołądku mikroskopijnej wielkości larwy, które wędrują do płuc, gdzie przepoczwarzają się, a ich odchody powodują podrażnienia i kaszel. Wielokrotnie kaszel ten mylony jest z alergią lub astmą. Kaszel u dzieci może oznaczać nie tylko wirusowe czy bakteryjne przeziębienie, ale również obecność robaków w organizmie i warto to sprawdzić wykonując badania na pasożyty.

 

Glisty mają własne bakterie i wirusy. Jedną z takich bakterii jest Bacteroides fragilis (pałeczka flory przewodu pokarmowego i noso-gardzieli człowieka - to beztlenowiec) -  nie lubi tlenu. Warto zatem do walki z chorobotwórczymi odmianami tych bakterii podawać w kuracji roztwór stabilizowanego tlenu płynnego – OXY MAX Po przedostaniu się do mózgu, larwy Ascaris przenoszą Bacterioides do tkanki mózgu.

 

Bacteroides fragilis (beztlenowce) z kolei są wystarczająco duże, aby pomieścić tysiące wirusów. Dwa znane naukowcom rodzaje wirusów jakie występują z glistą ludzką to:  Coxsackie B1 i Coxsackie B4.

 

Nie wiadomo dokładnie które, ale podejrzewa się toksyny larw glisty Ascaris, jej bakterie oraz wirusy za to, iż są one odpowiedzialne za wywoływanie ataków padaczki. Może być, iż do tego dołącza się jeszcze jakiś inny czynnik - inna przyczyna np. przywry.

 

Jeżeli w organizmie znajdzie się ksylen lub toluen, każda z czterech odmian przywry, do swojego rozwoju wykorzystuje mózg jako żywiciela pośredniego. Powoduje to zaburzenia w pracy mózgu oraz choroby neurologiczne np. epilepsję, schizofrenię, zapalenie opon mózgowych lub może powodować wzmożone uzależnienie alkoholowe.
Jednak eliminując ww pasożyty z organizmu, wykluczymy pierwszy istotny czynnik  - ogniwo w łańcuchu procesów powodujących napady.

 

Dr Parkinson w swoich badaniach chorób neurologicznych doszedł do wniosku i uważał, iż biologicznie czynne składniki bylicy pospolitej, m.in. szczególnie  bardzo silny środek przeciw w robakom  - Ascaridol, mają skuteczne działanie przeciw histerii nawet u pacjenta,  który został dotknięty atakami histerii wiele lat temu. Jako środek uspokajający, bylica pospolita zawarta w ParaProteX, może być ceniona w leczeniu paraliżu, porażenia mózgowego oraz w atakach epileptycznych (padaczka).


Mózg nie toleruje takiej inwazji larw, ale broniące organizmu leukocyty są zbyt małe, aby usunąć larwy, zatem mózg broni się tworząc stan zapalny. Ciągła obecność pasożytów, to chroniczny stan zapalny, guzy i ropnie w mózgu. Stan zapalny powoduje dodatni ładunek, gdyż celem jest przyciągnięcie ujemnych jonów wapnia na ratunek. Jeśli ich brakuje w organizmie, a w pobliżu znajdując się metale ciężkie jak rtęć czy ołów (o ten nie jest trudno ze spalin, szczepionek czy wody pitnej), do problemu larw, wirusów i bakterii, dochodzi zatrucie metalami ciężkimi i innymi chemikaliami.

 

Znaczenie magnezu i wapnia

 

Zapotrzebowanie zdrowego człowieka na magnez to ok. 300 mg dziennie (2 kapsułki Strong Bones). Magnez jest konieczny do prawidłowej czynności nerwów i mięśni. W literaturze fachowej opisano przypadek 13-letniego chłopca, który przez 10 lat chorował na epilepsję. Przy tym był w skrajnej depresji, wykazywał opóźnienie rozwoju, a ataki jego choroby były powstrzymywane pigułkami chemicznymi.

 

Kiedy zaczęto podawać mu magnez, objawy epilepsji minęły. Poważne objawy tej choroby, a także choroby grand mal lub petit mal (epilepsja), w każdym przypadku można osiągnąć poprawę dodając do codziennego wyżywienia magnez. Warto pamiętać również o wapniu, który w epilepsji jest bardzo ważny i podawać zawsze wapń z magnezem w stosunku 1:2 (Strong Bones lub Calcium Magnesium Plus z witaminą D i witaminą K2). Epilepsja (padaczka) tak ciężka, że musi być kontrolowana przez leki wymaga tym bardziej podawania magnezu i wapnia, które uchodzą wraz z moczem, "wypędzane" z organizmu przez chemiczne leki uspakajające. Trzeba zatem podawać choremu dużo magnezu. Bywa, że już 500mg dziennie (3 kapsułki Strong Bones) przerywa wszelkie symptomy epilepsji.

 

Może również dojść do infekcji grzybiczej. Mykotoksyny zawsze spotykane są w przypadku ataków padaczkowych.

 

Inne substancje w pożywieniu, które wywołują napady padaczkowe: glutaminian sodu, boshydroksytoluen, bishydroksyanizol (szczególnie w konserwantach) oraz malwin, występujący np. w kurczakach i jajach kurzych.

 

Alweokokoza - głównym objawem choroby jest torbiel wielokomórkowa spowodowana obecnością larw tasiemca, umiejscowiona głównie w wątrobie, rzadziej w mózgu i płucach - przerzuty. Objawy alweokokozy to: powiększona wątroba, śledziona, wodobrzusze, płuca, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe, napady padaczkowe.


Od czego należy zacząć kurację wspomagającą leczenie?

 

1) Gruntowne oczyszczanie organizmu z pasożytów
najlepszy w tym celu okazał się Para ProteX, który zawiera wiele składników przeciw pasożytom (grzyby candida i inne, bakterie chorobotwórcze, wirusy i robaki). Paraprotex zawiera bylicę pospolitą, silny środek przeciw w robakom m.in. ascariosis(glistnica - ascaris lumbricoides) – Ascaridol


Jak bardzo może pomóc Paraprotex, dowiesz się tutaj>>

 

Pomocne są preparaty Oregano Oil oraz White Willow Bark.

 

Olejek z oregano ma działanie:

- przeciwbakteryjne,oregano-epilepsja-padaczka
- przeciwwirusowe
- przeciwpasożytnicze


Kora białej wierzby White Willow ma działanie przeciwmalaryczne i przeciwpasożytnicze - szczególnie w robaczycach
w infekcji glistą ludzką (ascaris)

 

2) Pilne przywrócenie równowagi w układzie trawienia, również zapobieganie rozwojowi pasożytów:


AC Zymes lub Probio Balance - podawana mikroflora zapobiegnie inwazji i rozprzestrzenianiu się pasożytów, Spirulina Chlorella – ułatwia zasiedlenie mikroflory jelitowej, jest odżywcza, algi mają właściwości odtruwania i wiązania metali ciężkich.


Nopalin - "sprzątanie" resztek po pasożytach z jelita, niedopuszczanie do ponownego rozwoju infekcji - szybkie wydalanie odpadków i toksyn na zewnątrz organizmu.

 

Liver Aidw przerwie Paraprotex-u – odtrucie i regeneracja wątroby.


3) oczyszczanie z metali ciężkich, mykotoksyn i toksyn wydzielanych przez bakterie oraz innych OCEAN 21 lub  Liquid Chlorophyll.

 

Szczególnie znaczenie ma zawarty w nich chlorofil.


Dodatkowe dotlenia mózgu poprzez krew oraz układ limfatyczny można uzyskać stosując OXY MAX (tlen stabilizowany).

 

To duża pomoc w zapobieganiu rozwojowi bakterii beztlenowych  w całym organizmie oraz dotlenianie miejsc, gdzie tlen ma utrudniony dostęp z powodu silnej koncentracji metali ciężkich, chemikaliów oraz pasożytniczych jadów.

 

4) Podanie minerałów  - Strong Bones/ Calcium Magnesium Plus z witaminą D i witaminą K2 na przemian z Power Mins - pilne dostarczenie najlepszej formy (organicznej) wapnia z magnezem - niezbędne dla prawidłowej pracy mózgu - ratunek dla stanu zapalnego, odkwaszenie).

 

Wzmacnianie funkcji mózgu i całego układu nerwowego poprzez stosowanie odpowiednich produktów odżywczych dla mózgu.


Przez całą kurację oczyszczająca oraz regenerującą, wskazane jest podawanie odpowiednich dawek naturalnej witaminy C 1000 lub C 300 lub Liquid C -witamina C w płynie lub Lion Kids C lub C PLUS oraz witaminy D-Drops w kroplach.

 

Uwaga! Warto zapoznać się z mechanizmem Kompleksowego oczyszczania organizmu>>

 

5) Regeneracja mózgu i układu nerwowego - po gruntownym oczyszczaniu organizmu z pasożytów i toksyn, czyli po ok. 3 miesiącach podstawowej kuracji oczyszczającej.

 

Zastosujemy produkty naturalne jako dodatek do codziennej diety, silnie regenerujące i budujące mózg, m.in. Omega 3, Power Mins, Polinesian Noni sok, Triple Potency LecithinStress Menagement B, qProtect na przemian z Ginkgo Biloba (miłorząb-japoński).

 

Etap 1 + 2 – łączymy

Etap 3 + 4 – można połączyć

W razie silnego osłabienia organizmu podczas oczyszczania, dołączyć Polinesian Noni sok i/lub GraVital - graviola.

 

Niska skuteczność badań laboratoryjnych na obecność pasożytów

Skuteczność testów laboratoryjnych na obecność pasożytów, szczególnie w kale, waha się pomiędzy 10% a 40%. Często więc pacjent dostaje negatywny wynik, kiedy w rzeczywistości pasożyta lub jego jaj po prostu nie wykryto w danej próbce. W przypadku lamblii prawie zawsze jest wynik negatywny w badaniu kału, gdyż lamblie zwykle zasiedlają inne obszary niż jelito grube, podobnie jest z pasożytami bytującymi w tkankach miękkich i narządach. Nie ma ich w kale, dotyczy to dużej części przywr, glist i części gatunków tasiemców. Bytują one w narządach wewnętrznych, jak płuca, wątroba, drogi żółciowe lub na narządach, w mięśniach, w mózgu, w gałce ocznej, w układzie krwionośnym (duża część pierwotniaków) lub limfatycznym.

 

 

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Gronkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera

Mykotoksyny Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu Autyzm Zespół Aspergera