Ginkgo XC Ginkgo Biloba (miłorząb japoński)

Ginkgo bilobamigrena-pamięć-krążenie-miłorząb-japoński

 

Miłorząb japoński

 

Produkt Firmy Calivita

 

 

 

 

 

 

W cenie detalicznej -  88 zł

 

Najniższa cena w Internecie!  Zamówienie w 24 h u Ciebie.

 


 

Ginkgo biloba (Miłorząb japoński) jest jednym z najstarszych drzew w historii Ziemi. Pomimo, że roślina ta jest znana od XVII wieku (pierwsza sadzonka tego drzewa, która rośnie do dnia dzisiejszego, zostata posadzona w Holandii w 1730 r.), nadal jest bardzo popularna. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom jest znana na całym świecie.

 

Ginkgo biloba jest dwupiennym drzewem liściastym, należącym do klasy Ginkgopsicla, i podgromady Gymnospermae. Jest najstarszym drzewem świata istniejącym od ponad 200 min lat, dlatego też nazywane jest „żywą skamieliną". Jest unikalnym okazem w świecie roślin, w naturalnym środowisku istnieje kilkanaście gatunków.

 

Miłorząb japoński został odkryty w stanie naturalnym w Chinach, lecz dzięki jego szczególnym właściwościom zyskat popularność na całym świecie. Roślina w stanie niezmienionym utrzymała się przy życiu przez 150 min lat, w czasie istotnych zmian klimatycznych, co może świadczyć o jej niezwykłej odporności. Była również zasadzana w ogrodach przyklasztornych i świątyniach i dzięki troskliwe] opiece mnichów oraz z uwagi na unikalne właściwości zdrowotne, była traktowana jako drzewo święte. Wśród składników aktywnych Ginkgo biloba można wyróżnić dwie grupy: flawonoidy i terpeny. Najważniejszymi składnikami wśród flawonoidów są kempfeml i kwetcetyna. Natomiast w grupie terpenow istotne są girtkgolidy oraz bilobalidy. Ginkgolidy oraz bilobalid obecne są jedynie w Ginkgo biloba.

 

Flawonoidy obecne w Ginkgo biloba mogą przyczynić się do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, właściwego przepływu krwi oraz do odpowiedniej podaży tlenu i składników odżywczych do komórek. Z tego powodu stosowanie tej rośliny zaleca sią przede wszystkim osobom w starszym wieku (wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu), przepracowanym oraz narzekającym na zimne stopy i dłonie. Ponadto Ginkgo biloba to wspaniały preparat polecany osobom cierpiącym na bóle głowy, migreny!!!

 

Co wyróżnia Ginkgo XC CaliVita®?

 • wysokoskoncentrowany ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego
 • ponad 60 silnych substancji bioaktywnych cenionych w medycynie
 • standaryzacja na flawonoglikozydy i terpeny
 • 1 opakowanie zawiera aż 100 tabletek!!!

 

 

Zawartość: 100 tabletek

(100 tabletek - masa netto: 27,9 g)

 

Składnik aktywny/1 tabletka:

Ekstrakt z liści Ginkgo biloba - 90 mg (Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego)

21
mg
(std. 24% flawonoglikozydów)

5

mg

(std. 6% terpenów)

 

Dawkowanie: 1-2 tabletki dziennie

lub według indywidualnych potrzeb i zaleceń

 

Czy wiesz, że:

delfiny mają niesamowitą umiejętność rozpoznawania starych przyjaciół

i charakteryzują się najlepszą pamięcią długotrwałą spośród zwierząt?

Ty miej jeszcze lepszą :-)

migrena-pamięć-krążenie-miłorząb-japoński

Sięgnij po znakomite wsparcie:
🎓 pamięci, koncentracji, krążenia, które dodatkowo 💓 dba o uszczelnienie naczynek krwionośnych, prawidłowe ukrwienie 👀narządów wzroku i słuchu, wspomaga organizm, żebyś nie miał/a zimnych kończyn oraz opóźnia starzenie...
i - co dla mnie najważniejsze - pomaga pokonać okropną zmorę - silną migrenę!!!!!!

 

Komu szczególnie polecamy Gingko XC?

- Osobom chcącym zachować prawidłowe funkcje poznawcze, wzmocnić pamięć, koncentrację;
- Jako wsparcie dla narządu wzroku i słuchu;

- Osobom pracującym umysłowo;

- W przypadku zwiększonego wysiłku fizycznego (sport, ciężka praca fizyczna);
- Osobom narażonym na stres, migreny, bóle głowy;

- Chcącym uszczelnić naczynia krwionośne i opóźnić starzenie się;

- Osobom mającym problem ze słabym krążeniem, wiecznie zimnymi kończynami.

 

Składniki aktywne Gingko biloba:

- wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia;
- przyczyniają się do uszczelniania naczynek krwionośnych;

- spowalniają procesy starzenia;

- usprawniają prawidłowe krążenie krwi
dostarczając komórkom tlen i substancje odżywcze, znakomite w migrenie, bólu głowy oraz zapewniając odpowiednie ukrwienie narządów wzroku i słuchu;

- pomagają utrzymać dobrą pamięć;
- poprawiają zdolność koncentracji i prawidłowość procesów poznawczych.

migrena-pamięć-krążenie-miłorząb-japoński

Miłorząb jest wspaniałym antyoksydantem. Jego składniki aktywne mogą wspomóc walkę z wszechobecnymi wolnymi rodnikami, które niekorzystnie wpływają na zdrowie oraz urodę.

 

Ginkgo XC (100 tablets) Ginkgo biloba supplement

Ginkgo XC is a preparation containing a large quantity of Ginkgo biloba leaf extract.

 • Elderly people to support maintaining the desired level of brain functions,
 • in the case of increased strain,
 • those who often experience that their limbs feel cold or warm up with difficulty,
 • those who seek strong antioxidant protection.
 • With an outstanding professional background, CaliVita has been offering its products satisfying the highest quality regulations for more than 20 years.
 • We always aspire to use natural base materials originating from the best sources.
 • During our developments, we work using better absorption, for example organic, forms.
 • We offer 100% quality guarantee for our products.
 • Our products are subject to a strict and multiple round examination procedure in order to continuously ensure excellent quality.
 • The vast majority of our dietary supplements are produced in pharmaceutical conditions in the USA.
 • The products are manufactured according to the principles of GMP (Good Manufacturing Practice), while continuous control and regularly scheduled audits by the FDA (Food and Drug Administration) are also performed. We work in close cooperation with the local licensing authorities in order to ensure that our consumers are always provided products of the highest quality.

that Gingko was already used in China for medical purposes as early as in 2600 BC? It was used to treat asthma and bronchitis.

Retail price 23,28 €
Club price 17,50 €

90
mg
Ginkgo biloba leaf extract (std. 24% flavonglycosides, 6 % terpenes)
Inactive ingredients:

microcrystalline cellulose, stearic acid (soybeans), dicalcium phosphate, croscarmellose sodium, magnesium stearate, silica.

 

 

SUPLEMENT DIETY

 

Składniki:

ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego  (Ginkgo biloba); stabilizator - celuloza mikrokrystaliczna, stabilizator -  fosforany wapnia (fosforan diwapniowy), substancja przeciwzbrylająca – kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy) (z soi), substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), substancja wypełniająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu.


Wytworzono w zakładzie przetwarzającym także nasiona sezamu, orzeszki ziemne, orzechy, jaja, ryby, skorupiaki, mleko, dwutlenek siarki i siarczyny, zboża zawierające gluten, łubin, mięczaki, seler, gorczycę - stąd możliwa obecność tych składników w produkcie.


Uwagi!

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Osoby z problemami zdrowotnymi, przyjmujące leki (m.in. przeciwzakrzepowe), przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Nie stosować produktu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, paracetamolem, lekami moczopędnymi, gdyż substancje czynne miłorzębu nasilają ich działanie. Nie stosować produktu z lekami przeciwarytmicznymi, przeciwnadciśnieniowymi, glikozydami nasercowymi.

Przyjmowanie miłorzębu japońskiego nie jest zalecane w przypadku kobiet w ostatnim trymestrze ciąży, osób przyjmujących antykoagulanty oraz przed zabiegiem operacyjnym, ponieważ miłorząb japoński może wydłużyć czas krzepnięcia krwi.

Osoby cierpiące na cukrzycę przed zastosowaniem preparatu powinny zasięgnąć porady lekarskiej.


Przeciwwskazania:
zmniejszona krzepliwość krwi. Przyjmowanie miłorzębu japońskiego nie jest zalecane w przypadku kobiet w ostatnim trymestrze ciąży, karmiących piersią, osób przyjmujących antykoagulanty, przed planowaną operacją, gdyż wpływa na krzepnięcie krwi.
Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.