Pasożyty człowieka - glistnica (ascaroza) cz.2

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie

 

Pasożyty człowieka - glistnica (ascaroza) cz.2

 

 

Część 1 tutaj>>

 

Rozpoznanie glistnicy


Rozpoznawanie jest często przypadkowe, np. poprzez zauważenie glisty w kale chorego lub zwymiotowanej treści pokarmowej. W przypadku podejrzenia choroby podstawowe znaczenie ma badanie kału na obecność jaj pasożytów. Przy dolegliwościach płucnych wykonuje się zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej. Niezbędny szybki kontakt z lekarzem! Gdy pojawiają się silne bóle brzucha, napady duszności i wymioty. Leczenie prowadzi się w domu. Jego celem jest eliminacja pasożytów z organizmu.  Po 2 tygodniach sprawdza się skuteczność leczenia, badając kał. W razie niepowodzenia, kurację się powtarza. Prawidłowe leczenie prowadzi zwykle do eliminacji pasożytów i ustąpienia dolegliwości. Należy w czasie leczenia i po nim rygorystycznie przestrzegać higieny osobistej, tak aby nie doszło do nawrotu choroby. W tym celu należy codziennie zmieniać bieliznę pościelową i osobistą, dezynfekować urządzenia sanitarne, dokładnie czyścić podłogę i dywan odkurzaczem, środkami dezynfekującymi itp.


Glista może osiągać długość nawet 60 cm. Robaki te mogą wychodzić z człowieka każdym naturalnym otworem np. przez uszy, w czasie wymiotów lub przez odbyt.

 

Kiedy podejrzewamy, iż przyczyną choroby są pasożyty w tym wypadku glista ludzka, warto zrobić w tym kierunki kilkakrotne badania u wszystkich domowników.  Nawet ujemny wynik badań w laboratorium nie oznacza, że pasożytów nie ma.

 

Zobacz koniecznie film o pasożytach - wszystkie części tutaj>>

 

Częstotliwość zakażeń glistą ludzką  w Polsce

 

Szacuje się, że w Polsce inwazja glisty ludzkiej sięga 50% ludności.
Metabolity pasożytów jako główny czynnik patogenny w powstawaniu astmy (blokują ciała odpornościowe, torując drogę wirusom i bakteriom, dają stany spastyczne dróg oddechowych, powodują zwiększoną przepuszczalność naczyń. Są mocnym alergenem, ich obecność w organizmie sprzyjaj reakcjom uczuleniowym.

 

Profilaktyka i leczenie

 

Leki farmakologiczne podawane są na krótko z uwagi na uch skutki uboczne, wyniszczanie "przyjaznej flory " przewodu pokarmowego oraz powodowanie uszkodzenia ściany jelita:  Pyrantelum (nazwa międzynarodowa: Pyrantelum),  Vermox (Mebendazoleum), Zentel (Albendazolum). Z uwagi na ich szkodliwość  stosowane są  zbyt krótko i często z tego powodu są nieskuteczne, a infekcja wciąż powraca, niekiedy coraz intensywniej.
Co można zatem zrobić, aby skutecznie  poradzić sobie z pasożytami? Chronić i wzmacniać organizm, florę jelita, a tym samym zmniejszać populacje pasożytów, grzybów aż do ich wyelimowania.


 

Zapobieganie glistnicy polega na piciu przegotowanej wody i przestrzeganiu ogólnych zasad higieny osobistej i żywienia. Należy staranne myć warzywa i owoce, zwrócić uwagę, żeby dzieci myły ręce przed jedzeniem, zwłaszcza po każdej zabawie z rówieśnikami oraz po skorzystaniu z toalety.

 

 

Obecność pasożytów może być również przyczyną pojawiania się dolegliwości na tle alergicznym lub ich nasilania. Wtedy nie należy leczyć tyko samej alergii. Należy sięgnąć do jej przyczyny i oczyszczać organizm z pasożytów i pilnie przywracać prawidłową mikroflorę.

Aby wytępić pasożyty, kuracji muszą się poddać wszyscy członkowie najbliższej rodziny chorego dziecka oraz domowe zwierzęta!

 

 

Poznaj działanie przeciwmalaryczne i przeciwpasożytnicze - szczególnie w robaczycach
w infekcji glistą ludzką (ascaris)
- kora białej wierzby  -  White Willow Bark>>

 

 

Poznaj działanie olejku z oregano w produkcie Oregano Oil:Oregano oil pasozyty glista glistnica

- przeciwbakteryjne

- przeciwwirusowe

- przeciwpasożytnicze

 

 


Kuracja oczyszczająca z pasożytów przeciw glistnicy>>>

 

Jak bardzo może Ci pomóc Paraprotex, dowiesz się czytając obszerne opracowanie tutaj>>

 

Kurację oczyszczającą z pasożytów ParaProteX-em i innymi produktami uzupełniającymi powinni przejść wszyscy domownicy, łącznie z domowymi zwierzętami,  gdyż najprawdopodobniej są już zarażeni. Celowe byłoby również codzienne pranie i prasowanie bielizny w czasie kuracji. Wskazane jest powtarzanie kuracji przynajmniej raz w roku, w celach profilaktycznych.

 

Opracowano na podstawie artykułu autorstwa polskiej lekarz alergolog, dr Ireny Wartołowskiej, Metabolity pasożytów jako główny czynnik patogenny w powstawaniu astmy i innych chorób


Dr pediatra Irena Wartołowska prowadziła Poradnię Alergologiczną dla dzieci z województwa warszawskiego.
Na obserwowanych 1748 dzieciach poczyniła spostrzeżenia, że metabolity pasożytów są głównym alergenem uczulającym ludzki organizm.
Usuwając pasożyty w całej rodzinie leczymy wiele chorób, między innymi ustępują bóle kręgosłupa u rodziców chorych dzieci.
Zmiany mogą zachodzić na zasadzie alergii komórkowej, która początkowo objawia się stanem zapalnym, przechodzącym potem w stan degeneracyjny.


Jeżeli dokuczają Ci  jakieś problemy ze zdrowiem - wzmocnij organizm oraz wykorzystaj naturalne mechanizmy regeneracyjne organizmu.

 

Jeżeli masz pytania czy trudności z wyborem, dawkowaniem - skontaktuj się ze mną, pomogę w rozwiązaniu problemu

Kontakt ze mną tutaj>>

 

Pasożyty glistnica cz. 1>>

 

Pasożyty glistnica toxocarosis>>

Dalej>>

 

 

 

 

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Gronkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera

Mykotoksyny Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu