Choroby układu krążenia - "współczesna epidemia"

 

Choroby układu krążenia - "współczesna epidemia."

 

 

Miażdżyca i jej powikłania - zawał serca, czy udar - to najczęstsza przyczyna śmierci w krajach cywilizowanych. Zatem jest to choroba, na którą sami mamy największy wpływ. dr Joanna Brzeska - Rogowska

 

Jak pozbyć się miażdżycy - radzi Jerzy Zięba - autor bestsellera Ukryte terapie - zobacz film u dołu strony, niżej>>

 

Choroby układu krążenia, są określane mianem "współczesnej epidemii", gdyż należą do najczęściej występujących. W większości krajów są główną przyczyną inwalidztwa i umieralności.

Światowa Organizacja Zdrowia, powołując się na badania naukowe wskazuje, że nasze zdrowie aż w 50%! zależy od stylu naszego życia. Tylko w 20% zdrowie zależy od warunków środowiska i tylko w 20% od naszych genów. Poziom opieki zdrowotnej ma wpływ jedynie w 10% na stan naszego zdrowia. Skoro tak wiele zależy od nas samych, to jak kształtować odpowiedni, zdrowy styl życia?

1. Nadciśnienie

Objawy nadciśnienia

Bardzo często nic nie świadczy o tym, że je mamy. Pewne objawy mogą to jednak sugerować. Są to:

  • częste bóle głowy (po przebudzeniu),
  • mroczki przed oczami,
  • trudności z zasypianiem i budzenie się w nocy,
  • nadmierna skłonność do irytacji,
  • kołatanie serca,
  • potliwość,
  • szumy w uszach,
  • duszności,
  • zawroty głowy,
  • uczucie wyczerpania.


Czym grozi nadciśnienie?

Zbyt długo nieleczone doprowadza do uszkodzenia serca, mózgu, nerek czy oczu.

 

Przyspiesza rozwój miażdżycy: krew wyrzucana z serca z większą siłą uderza mocno w ściany tętnic i powoduje ich twardnienie. Tracą  elastyczność i łatwiej w ich ścianach odkładają się złogi cholesterolu (tzw. blaszki miażdżycowe).

 

Zwiększa ryzyko zawału serca: zwężonymi tętnicami do serca dociera mniej krwi. Ich twarde ściany łatwiej pękają, a w miejscach pęknięć mogą się tworzyć skrzepy. Gdy skrzep zablokuje zwężoną tętnicę, dochodzi do zawału serca.

 

Grozi udarem mózgu: albo skrzep wędruje tętnicą szyjną do mózgu i sprawia, że krew nie dopływa do komórek mózgowych, albo na skutek nagłego skoku ciśnienia pęka jakaś tętniczka w mózgu i dochodzi do wylewu (udaru krwotocznego).

 

Prowadzi do niewydolności nerek, które, na skutek uszkodzenia tętniczek nerkowych, nie oczyszczają krwi ze szkodliwych produktów przemiany materii. Może nastąpić  zatrucie całego organizmu.

 

Uszkadza wzrok: zakrzepy, które tworzą się w naczyniach zaopatrujących gałki oczne w krew, blokują jej dopływ i dochodzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego.

 

Skraca życie: średnio o 15 lat, gdy wysokie nadciśnienie jest nieleczone i długotrwałe. Dzieje się tak przede wszystkim na skutek niekorzystnych zmian zachodzących w układzie krwionośnym.

 

Pamiętaj, dziecku też trzeba mierzyć

Jak wynika z amerykańskich i czeskich badań, co trzeci nastolatek  między 14 a 18 rokiem życia ma podwyższone ciśnienie tętnicze. Niestety, w Polsce nikt nie mierzy dzieciom  ciśnienia. Ani rodzice, ani lekarze. A przecież narażone są na te same czynniki ryzyka: jedzą zbyt dużo słonych potraw, zamiast biegać po boisku za piłką, siedzą godzinami przed telewizorem czy komputerem, tak jak dorośli przeżywają stresy.  Coraz więcej lekarzy jest zdania, że nastolatkom choć raz w roku warto kontrolnie zmierzyć ciśnienie. Gdy będzie za wysokie, pediatra lub lekarz rodzinny podpowie nam, co należy  robić, by wróciło do normy. Zwykle wystarcza po prostu zmiana nawyków żywieniowych i więcej ruchu.  Przy niewielkim nadciśnieniu wystarcza zmiana trybu życia, sposobu odżywiania i większa dyscyplina


Jonatan S. Stamler, profesor nauk medycznych w Duke University twierdzi, że istnieje związek odpowiedzialny za szereg procesów wewnętrznych, mający ogromny wpływ również na regulację ciśnienia. Jest to tlenek azotu, który "... jest wszędzie.  Jest zaangażowany w złożone zmiany w mózgu, relaksację dróg oddechowych, uderzenia serca, rozkurcz naczyń krwionośnych, regulację ruchów jelit, funkcję komórek krwi, układu immunologicznego, nawet w sposób, w jaki poruszają się palce i ramiona".


Noni - tlenek azotu

 

Noni - wspaniała tropikalna roślina - może pobudzać organizm do produkcji większych ilości NO (tlenku azotu).

 

Polinesian Noni to skoncentrowany, liofilizowany sok z całego owocu noni.

 

noni nadciśnienie

Wpływ noni na Twój organizm:

- rozszerza tętnice, tym samym odpowiada za prawidłowy poziom ciśnienia krwi;
- powodując rozkurcz ścian naczyń, zapewnia również odpowiedni dopływ krwi do serca i zapobiega bólom wieńcowym;
-  zmniejsza zdolność płytek do agregacji (zlepiania się), obniżając w ten sposób ryzyko zawału serca lub mózgu;
- zwiększa dopływ krwi do mózgu i poprawia pamięć;
- regulując ciśnienie krwi, może również kontrolować podwyższone ciśnienie krwi w okresie ciąży, stan, który zagraża zarówno matce, jak i dziecku.


Więcej na temat Polinesian Noni i tlenku azotu tutaj>>



Pozostałe produkty firmy CaliVita wpływające na poziom ciśnienia krwi,
wybierz spośród nich 2 produkty +Nopalin

Garlic Caps - wyciąg (olejek) ze świeżego (tuż po zbiorze) czosnku z pietruszką

Mega koenzym Q10 Plus lub Super koenzym Co Q10 Plus/Sublingual Co Q10 - serce, krążenie, energia

Resveratrol PLUS - serce, krążenie, energia

Triple Potency Lecithin – potrójna lecytyna

Omega 3 Concentrate

 

2. Miażdżyca - jak powstaje


W powstawaniu miażdżycy mają znaczenie różne czynniki. Do najważniejszych z nich należą nadmiar lipidów we krwi, zbyt mała aktywność fizyczna, palenie papierosów i nadciśnienie, predyspozycje rodzinne, środowisko, wysoki poziom homocysteiny, grupa krwi więcej tutaj: Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cztery grupy krwi, cztery diety, Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi>>

 

Sprawdź, czy Twoja grupa krwi predysponuje Cię do chorób układu krążenia

W nadciśnieniu ściany naczyń krwionośnych, aby wytrzymać napór krwi grubieją. Pogrubienie ścian tętnic krwionośnych zmniejsza światło przewodów krwionośnych, a ich gładka wyściółka staje się szorstka. W takich zwężonych tętnicach o szorstkich ściankach krew staje się lepka i ma tendencję do krzepnięcia. Szorstkie, zwężone ściany są podłożem do którego mogą się przytwierdzać płytki miażdżycowe, początkując miażdżycę. Narastająca płytka miażdżycowa dodatkowo zmniejsza światło tętnic i tym samym podnosi ciśnienie krwi. W ten sposób nadciśnienie powoduje powstanie miażdżycy, a miażdżyca podwyższa ciśnienie krwi.

 

Czy podwyższony poziom cholesterolu sprzyja rozwojowi miażdżycy?

 

Nie ma jednej, wspólnej dla wszystkich ludzi normy poziomu cholesterolu. Jego stężenie zależy bowiem od wielu czynników, m.in. od tego, ile człowiek ma lat, czy jest ogólnie zdrowy, czy też cierpi np. na cukrzycę, nadciśnienie, czy pali papierosy, czy prowadzi aktywny tryb  życia.

 

W krajach europejskich przyjęto, że u dorosłego człowieka stężenie cholesterolu całkowitego we krwi nie powinno być wyższe niż 200 mg/dl (np. w USA - 220 mg/dl).


W wynikach badań krwi, które robimy co jakiś czas, określa się zwykle ogólne stężenie cholesterolu. Jeśli osiąga ono poziom 200 mg/dl lub jeśli jest to nasze pierwsze badanie w życiu, trzeba wykonać dodatkowe analizy z rozbiciem na tzw. frakcje (odmiany) LDL oraz HDL i określić stężenie triglicerydów.

 

Cholesterol jest potrzebny każdej komórce od momentu narodzin po kres naszych dni. Jedynie jego nadmiar może szkodzić, a więc lepiej trzymać jego poziom w ryzach.

 

Cholesterol to związek tłuszczowy, który swoim wyglądem przypomina miękki wosk. Nasz organizm sam produkuje go od 1 do 2 g na dobę. Odbywa się to przede wszystkim w wątrobie, skąd - wraz z krwią - cholesterol dociera do wszystkich komórek organizmu. Potrzebny jest on nam m.in. do budowy wszystkich błon komórkowych, do dobrego trawienia, do produkcji hormonów (głównie płciowych) oraz do produkcji i przyswajania witaminy D (niezwykle ważnej zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko rozwija się i rośnie). Cholesterol nie rozpuszcza się we krwi. Dlatego, żeby mógł się przemieszczać wraz z nią, musi połączyć się ze specjalnymi białkami transportującymi. Cząsteczki, które w taki sposób powstają, są fachowo nazywane lipoproteinami (tłuszcze to lipidy, a białka - proteiny). Ich rdzeń stanowi cholesterol i tzw. triglicerydy (tłuszcze), a otoczkę tworzą właśnie białka. Lipoproteiny różnią się między sobą gęstością, czyli stosunkiem tłuszczu do białka w każdej cząsteczce. Te o małej gęstości - zawierające więcej tłuszczu - oznaczono symbolem LDL (z ang. low density lipoproteins), natomiast te o dużej gęstości - z większą ilością białka - oznaczono symbolem HDL (z ang. high density lipoproteins). Zadaniem cząsteczek LDL jest dostarczenie cholesterolu do komórek, które pobierają go tylko tyle, ile potrzebują. Nadwyżkę odbierają z komórek cząsteczki HDL i transportują ją z powrotem do wątroby. Tutaj część jest wykorzystywana m.in. do produkcji kwasu żółciowego, a resztę - jeśli nie jest zbyt duża - organizm rozkłada i wydala. HDL wykonuje więc dobrą robotę, dlatego popularnie nazywa się go „dobrym" cholesterolem. Z kolei LDL dostarcza do komórek czasem tak dużo cholesterolu, że jego część odkłada się w postaci blaszki miażdżycowej w ścianach tętnic i dlatego popularnie mówi się o nim „zły" cholesterol.

 

W przypadku wysokich wartości cholesterolu LDL, lecytyna jest w stanie skutecznie obniżyć ten poziom. Dzienna dawka 2 gramów może znormalizować zakłócone proporcje cholesterolu LDL i HDL. Dzięki właściwościom emulgującym, może zapobiegać powstawaniu kamieni żółciowych. Według wstępnych badań, w przypadku niektórych chorób, wysokie dawki lecytyny mogą pomóc w ich leczeniu lub łagodzeniu skutków ubocznych niektórych leków. Istnieją dowody na to, że u pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane (SM), lecytyna potrafi zahamować wypłukiwanie się fosfolipidów z osłonek włókien nerwowych, opóźniając lub zatrzymując rozwój tej choroby. Do czasu odkrycia soi - doskonałego źródła lecytyny - głównym produktem, z którego ją otrzymywano było jajko. Lecytyna sojowa zawiera ponadto wiele dodatkowych składników, pozytywnie działających na ludzki organizm.

Ok. 80% znajdującego się w organizmie cholesterolu jest produkowane przez wątrobę, a jedynie ok. 20% pochodzi z naszego pożywienia. Cholestrol pochodzenia endogennego znajduje się w mózgu, nerwach, krwi i żółci, pełniąc wiele ważnych funkcji.

 

Normy poziomu cholesterolu>> wyniki badań krwi>>

 

4. Homocysteina

Okazało się, że u wielu osób redukcja stężenia cholesterolu nie jest wystarczająco skuteczna w zapobieganiu miażdżycy. Udowodniono, że znajdujący się we krwi czynnik drażniący, taki jak homocysteina, uszkadza ścianę tętnicy wieńcowej i innych naczyń krwionośnych i prowadzi do szybkiego rozwoju zmian miażdżycowych.

Warto sprawdzić, jaki masz poziom homocysteiny.

Więcej na temat tajemniczej homocysteiny  tutaj>>

Wykazano, że poziom homocysteiny można obniżyć w sposób prosty i tani - przyjmując preparaty witamin z grupy B.

Produkty CaliVita zawierające naturalne witaminy z grupy B:

Stress Management

Mega B - Complex

Vitale: 0, A, B, AB
Super Mega 50
Full Spectrum
NewLife
Menopausal Formula

Senior Formula


Badania krwi i analiza wyników>>


Chcesz wiedzieć więcej lub o coś zapytać, napisz lub zadzwoń, pomożemy w doborze produktów  oraz ustaleniu dawkowania.

 

Pamięć, koncentracja, sprawność mózgu>>


Kontakt tutaj>>



Chcesz mieć dostęp do produktów 33% tańszych - zapisz się do Klubu Zdrowia, bez dodatkowych opłat i zobowiązań, wypełniając formularz zapisu tutaj>> Zobacz jakie przywileje mają klubowicze - te same korzyści dla Ciebie>>

Jako Klubowicz, będziesz miał/a  możliwość konsultacji drogą e-mailową lub telefoniczną.

Możesz też zakupić w cenie detalicznej, bez zapisywania się do Klubu Zdrowia, wybór należy do Ciebie :)

Polecam:


noni-liofilizowany-calivita-vitanatural-z-calych-owocow Najlepszy preparat Calivita

Królowa owoców - to, co najlepsze zawarte w jednym owocu i jednym soku noni - jedynym wytwarzanym na bazie całego i liofilizowanego owocu. Najlepszy sok noni, postaw na to co najlepsze i najwartościowsze dla zdrowia Twego i Twoich bliskich więcej>>

 

Zaufało nam tysiące konsumentów - zaufaj i Ty!

---------------------------------------------------------------------

 


Zobacz film (kliknij, aby odtworzyć):

Wpływ noni na Twój organizm:


- rozszerza tętnice, tym samym odpowiada za prawidłowy poziom ciśnienia krwi;
- powodując rozkurcz ścian naczyń, zapewnia również odpowiedni dopływ krwi do serca i zapobiega bólom wieńcowym;
-  zmniejsza zdolność płytek do agregacji (zlepiania się), obniżając w ten sposób ryzyko zawału serca lub mózgu;
- zwiększa dopływ krwi do mózgu i poprawia pamięć;
- regulując ciśnienie krwi, może również kontrolować podwyższone ciśnienie krwi w okresie ciąży, stan, który zagraża zarówno matce, jak i dziecku.

 

Uffe Ravnskov, Cholesterol naukowe kłamstwo - celem tej publikacji jest obalenie jednego z najpowszechniejszych mitów. Badaniami nad rzekomym związkiem między cholesterolem a chorobą wieńcową autor tej książki zajmuje się od lat dziewięćdziesiątych. Na przestrzeni tego okresu opublikował już kilkadziesiąt wyrażających krytykę artykułów, z których każdy cechował się rzetelnością i logicznością oraz poparty był faktami i analizami klinicznymi. Dzięki publikacji tych artykułów w najsłynniejszych i najbardziej cenionych publikacjach na świecie, temat cholesterolu został przywołany na nowo, a dotychczasowe poglądy naukowców poddano cholesterol-naukowe-kłamstwopowtórnej interpretacji.

 

 

Uffe Ravnskov jest doktorem nauk medycznych. W opracowaniu wskazuje nie tylko na błędy, zaniedbania i pewną tendencyjność, ale także na kłamstwa, których dopuszczano się, aby osiągnąć zamierzone i w pełni ukartowane efekty. Przedstawione w książce treści medyczne są napisane językiem zrozumiałym dla każdego. Autor bazuje tylko i wyłącznie na faktach i wynikach badań klinicznych, nie pozostawiając pola na uzasadnianie poglądów domysłami, teoriami hipotetycznymi czy własną, subiektywną opinią.

 

"Książka ta przekazuje czytelnikom i lekarzom wiele faktów dotyczących cholesterolu i choroby wieńcowej. Są to fakty, których być może nawet Twój lekarz nie zna, ponieważ wielu naukowców, organizacji rządowych odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną i reprezentantów firm farmaceutycznych nie dopuściło doich szerszej publikacji.

Książka ta zawiera naprawdę szokujące informacje, ukrywane przed środowiskiem medycznym. Lekarz, który nie zna wszystkich faktów dotyczących cholesterolu błądzi i co najgorsze, zupełnie niechcący : wyrządza krzywdę pacjentowi.

Poznanie UKRYTYCH przed lekarzami faktów jest konieczne do podejmowania właściwego postępowania terapeutycznego. Dr. Uffe Ravnskov te fakty opisał uzasadniając je w sposób niezwykle solidny.

Przeciętny człowiek, niemający wykształcenia medycznego, natomiast doszczętnie zdoktrynowany czy wręcz ogłupiony tym, co słyszy na temat cholesterolu nie wie na przykład, że :

  • Cholesterol nie jest śmiercionośną trucizną, ale substancją niezbędną dla wszystkich komórek organizmu ssaków?
  • Sztuczne obniżanie poziomu cholesterolu jest bardzo groźne dla zdrowia człowieka?
  • Zbyt niski poziom cholesterolu jest bardziej groźny niż zbyt wysoki?
  • Taka sama ilość osób umiera na zawał mając NISKI poziom cholesterolu jak i osób z wysokim poziomem?
  • Produkcja cholesterolu przez Twój organizm wzrasta, kiedy spożywasz go mało, zmniejsza się, kiedy spożywasz go więcej?
  • Propagowana dieta o niskiej zawartości tłuszczu zwierzęcego (nasyconego) i cholesterolu nie może obniżyć poziomu cholesterolu więcej niż zaledwie o kilka procent?
  • Wiele środków farmakologicznych obniżających poziom cholesterolu jest niebezpiecznych dla zdrowia i może przyspieszyć zgon?
  • Nowe lekarstwa obniżające cholesterol, nazwane „statynami”, obniżają śmiertelność spowodowaną chorobami serca, jednak nie dlatego, że obniżają cholesterol, równocześnie statyny – niestety – stymulują również powstawanie komórek rakowych?
  • Człowiek może stać się agresywny lub mogą się pojawić u niego tendencje samobójcze, jeśli jego poziom cholesterolu zostanie nadmiernie obniżony?
  • Zbyt duży udział w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (pochodzących z roślin) może wywołać miażdżycę?
  • Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które jakoby miały zapobiegać chorobom serca, wywołują infekcje iraka uszczurów?
  • Jeśli spożywa się zbyt dużo tłuszczów roślinnych, organizm starzeje się przedwcześnie, czego objawem zewnętrznym jest pomarszczona skóra, awewnątrz ciała podobne niekorzystne zmiany wnarządach wewnętrznych?
  • Ludzie zniskim poziomem cholesterolu mają podobną ilość blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych co ci, którzy mają wysoki poziom cholesterolu?
  • Ponad trzydzieści badań naukowych przeprowadzonych naponad 150000 osób wykazało, że osoby, które miały zawał serca, nie spożywały więcej tłuszczów nasyconych ani mniej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych niżinni ludzie?
  • Starsze kobiety, które mają wysoki poziom cholesterolu żyją dłużej niż kobiety z niskim poziomem cholesterolu?
  • Wiele z powyżej przytoczonych faktów przez dekady było opisywanych w publikacjach naukowych i książkach, ale propagatorzy koncepcji „Dieta–serce” nigdy ich nie podawali dowiadomości opinii publicznej?" Jerzy Zięba łumacz książki Cholesterol naukowe kłamstwo, autor bestsellera Ukryte terapie.

 

Rekomendowany sklep internetowy. Tutaj możesz zamówić preparaty>>

 

Twoje zakupy zawsze bezpośrednio od producenta, prosto z firmy Calivita!

sklep

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga!  Strona ma charakter informacyjno-szkoleniowy i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność  menedżera CaliVita®Wyżej wymieniony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej.  CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.