W czym pomogą suplementy naturalne. Suplementacja - moda czy konieczność?

 

W czym pomogą Ci suplementy naturalne. Suplementacja - moda czy konieczność?

 

 

"Niezależnie od tego, kto był ojcem choroby, zła dieta była na pewno jej matką."

 

 

 

Genetyczny potencjał życia człowieka wynosi 120 do 140 lat.


Aktualnie mamy do czynienia z pięcioma takimi grupami, w których średnia życia wynosi 120-140 lat. Jedną z nich są narody Tybetu i zachodnich Chin, inne żyją w Pakistanie, Gruzji i Azerbejdżanie.

 

Możesz to osiągnąć, między innymi dostarczając organizmowi odpowiednich suplementów, witamin i minerałów. Nasz organizm potrzebuje dziennie 90 składników odżywczych, których powinno dostarczać mu pożywienie. Jest to 60 minerałów, 16 witamin, 12 podstawowych aminokwasów i 3 podstawowe tłuszcze. Dłuższy niedobór któregoś z tych składników może prowadzić do różnego typu chorób. Nie wszystkie z nich żywność dostarcza organizmowi w optymalnych ilościach.

 

Zanim podejmiesz decyzję czy stosować dodatkowe składniki żywieniowe, pomyśl jaką rolę w Twoim organizmie spełnia pożywienie. Aby Twój organizm mógł prawidłowo funkcjonować potrzebuje nie tylko ruchu, powietrza, wody ale również zawartych w pożywieniu witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.


W ciągu 60-90 lat swojego życia zjadamy 50- 70 ton żywności i właśnie jej skład wpływa w 50 - 75 % na stan Twojego zdrowia nie tylko dzisiaj, lecz również na stan Twojego zdrowia w przyszłości.


Składniki zawarte w żywności  umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu. Od nich zależą wszystkie funkcje życiowe Twojego organizmu. Biorą udział w procesach metabolicznych lub są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu: przewodzą impulsy nerwowe, wspomagają pracę serca, układu krążenia, układu oddechowego, wpływają na produkcję hormonów, regenerują komórki. Składniki odżywcze warunkują skuteczną walkę z atakującymi nas infekcjami, powstrzymują czynniki chorobotwórcze a nawet proces starzenia biologicznego.

 

Pożywienie powinno nie tylko napełniać żołądek, lecz przede wszystkim dostarczać  wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

Potęga witamin i minerałów


6 kwietnia 1992 roku w miesięczniku Time ukazał się artykuł zatytułowany “Potęga witamin”. Przedstawione zostały w nim najnowsze badania naukowe, które wskazują na potężny wpływ witamin, jeśli chodzi o zapobieganie chorobom serca, nowotworom oraz szybkiemu starzeniu się.

 

Aby dostarczyć organizmowi potrzebne składniki musielibyśmy spożywać żywność z odpowiednio czystych ekologicznie plantacji i zjadać je w wielkich ilościach. Byłoby to prawdopodobnie kilka kilogramów mieszanki składającej się z 15-20 różnych roślin, owoców, produktów zbożowych i białka. W praktyce jest inaczej. Jeśli twoje życie ma dla ciebie taką wartość jak moje dla mnie, to powinieneś się upewnić, czy pobierasz z pożywienia to wszystko, co jest potrzebne twojemu organizmowi. Jeżeli okaże się inaczej, czym prędzej należy uzupełnić dietę suplementami: witaminami i minerałami w tabletkach.

 

Jeśli chodzi o minerały - sytuacja jest wręcz dramatyczna. Witaminy są wytwarzane przez rośliny, minerały - niestety, nie. Pobierane są one przez rośliny z gleby i wody. Bardzo często jednak ich tam nie ma, bowiem gleby są wyjałowione, zanieczyszczone ołowiem, innymi metalami ciężkimi i radioaktywnymi.

 

Podczas sztucznego nawożenia dostarczamy glebie tylko trzy podstawowe składniki: azot, fosfor i potas. Są one potrzebne do wzrostu roślin, co jest ważne szczególnie dla rolników, bo nie zarabia on na zawartości witamin w swoich plonach lecz na ich ilości. Wystarczy 5-10 lat, aby przy braku odpowiedniego nawożenia całkowicie wyjałowić glebę ze wszystkich znajdujących się tam składników. Jeśli z gleby wyciąga się 60 składników, a dostarcza tylko trzy, to bilans jest całkowicie zachwiany. Możesz to porównać z twoim kontem w banku. Pomyśl, co stanie się, jeśli będziesz z niego więcej wyciągał, niż wkładał.

 

Musimy zatem uzupełniać nasze pożywienie witaminami i minerałami spożywanymi w innej postaci.

 

Dawniej dieta ludzka bazowała tylko na płodach ziemi, której nie nawożono sztucznymi nawozami. Robiła to natura. Ludzie żyli wśród wielkich rzek, nawadniali swe pola wodami spływającymi z gór. Starożytni modlili się nie tylko o deszcz, ale i o powódź, gdyż dzięki temu gleba była wzbogacana minerałami.

 

Wiele firm produkuje witaminy, które źle rozpuszczają się zarówno w wodzie, jak i w soku żołądkowym.

 

Witaminy i minerały to nie antybiotyk, który bierzesz przez tydzień, gdy jesteś chory, a potem przestajesz. naturalne suplementyJeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją, przyjmujesz je stale. Suplementację kończysz, gdy kończy się zapotrzebowanie twego organizmu na nie.

 

Jeśli twoje życie jest dla ciebie ważne, zadbaj o swój organizm dostarczając mu potrzebnych składników produkowanych przez najlepsze, sprawdzone firmy. Jest ich bardzo dużo, ale niewiele produkuje naturalne, niesyntetyczne suplementy. Niech cię nie zwiedzie napis na opakowaniu, czy zapewnienie sprzedawcy, że produkt jest w 100% naturalny, bo w wielu  państwach prawo nie zabrania umieszczania takich napisów, jeśli tylko jeden składnik jest naturalny. Zdarza się również, że główne składniki takiego suplementu są naturalne w 100%, ale aby je połączyć w tabletkę, używa się chemicznego lepiszcza, które w dużym stopniu dyskwalifikuje dany produkt jako naturalny. Podobnie ma się sprawa z barwnikami chemicznymi, dodatkami zapachowymi lub kolorystycznymi. Warto zwrócić na to uwagę kupując, a następnie zażywając suplement.

 

Należy też sprawdzić, czy dana firma posiada własne plantacje, gdzie one się znajdują oraz w jaki sposób prowadzone są uprawy. Firmy, które swoje suplementy produkują z roślin, warzyw i owoców pochodzących z obcych plantacji, nie mają kontroli nad procesem produkcji.

 

Należy poznać historię rozwoju danej firmy i tradycje, zaplecze badawcze, system kontroli jakości i wielkość produkcji oraz rynek odbiorców.

 

Bardzo ważna – jakość


Suplementy wielu firm zasadniczo różnią się między sobą sposobem pozyskiwania składników, rodzajem technologii produkcji, standaryzacją i mocą działania leczniczych wyciągów roślinnych, a przede wszystkim posiadają lub nie najważniejsze światowe certyfikaty. To zapewnia wysoką markę firmie i najlepszą jakość jej produktu, jego skuteczność oraz 100% gwarancję bezpieczeństwa.


Jeśli jako klient nie znasz tych różnic, to nie potrafisz dokonać właściwego wyboru i często sugerujesz się wyłącznie ceną zakupu, jako jedynym kryterium wyboru.


Jedną z najlepszych firm spełniającą wszystkie powyższe kryteria,  w tym najwyższe normy czystości, naturalności i wysokiej jakości swoich produktów, jest CALIVITA INTERNATIONAL / CALIFORNIA FITNESS. Działa ona na terenie całej Europy, również w Polsce. Tradycyjnie na etykiecie opakowania suplementu produkowanego zgodnie z normami GMP i FDA, oraz PZH, SANEPID, takich jak CALIVITA, znajdziesz raport dotyczący ilości najważniejszych składników, standaryzacji składników roślinnych oraz przeznaczenia i sposobu profilaktycznego zastosowania danego produktu oraz systemu produkcji zgodnie z najważniejszych światowym certyfikatem FDA. Firma posiada własne, ściśle kontrolowane plantacje.

 

Taki raport zawsze znajdziesz na opakowaniach naturalnych suplementów CaliVita International, komponowanych zgodnie z najnowszymi normami i według receptur opracowanych w wielu badaniach naukowymi. Gwarantuje to wysoką skuteczność działania suplementów i ich bezpieczeństwo stosowania zgodnie z normami. więcej>>

Często opis na etykiecie i w ulotce jest zbyt ogólny i nie wyszczególnia ilości wiodących składników leczniczych. Produkt taki nie daje Ci gwarancji tego, czego się po nim spodziewasz. Zdarza się, iż biologicznie czynnych składników nie ma w preparacie, ale są tam tylko wysuszone ziołowe liście lub zapasteryzowany płyn z lecytyną, noni czy witaminami.
Zauważyłeś już pewną prawidłowość, iż niższa cena często oznacza suplement półsyntetyczny, a bardzo niską cenę mają tylko syntetyki. Czy Ty chcesz stosować takie półsyntetyczne lub  syntetyczne "odpowiedniki"?
Czy wiesz, że Twój organizm ich nie lubi, bo są sztuczne i zakwaszając Twój organizm, niszczą homeostazę, a w większych ilościach mogą nawet spowodować poważne zatrucie?

 

Czy Twój produkt posiada atesty najwyższej jakości, tak jak suplementy CALIVITA?

 

Sprawdź atesty najwyższej jakości i skuteczności suplementów tutaj:

 

http://calivita.pl/site.php?action=calinews&show=article&cnid=59

 

https://mail.google.com/mail/?shva=1#inbox/12d4bd5ed0d4e51b

 

Środki konserwujące


Podczas jełczenia utleniony olej z ryb wytwarza przykry zapach i smak (np. tran), a w celu zatrzymania tego zjawiska w najlepszych produktach stosuje się tylko naturalne środki konserwujące, np. silnie antyoksydacyjne w postaci zestawu tokoferoli czyli naturalną witaminę E? Przykładem jest najlepszy produkt OMEGA 3.

 

Naturalnym konserwantem jest również stosowana do tego celu od wieków sól.

Firmy produkujące suplementy, które z różnych względów nie starają się o prestiżowe atesty jakościowe (głównym powodem jest zbyt niski poziom ich  produktów), nie muszą też dokładnie wyszczególniać składników oraz substancji konserwujących na etykietach. Jeśli na etykiecie nie napisano  nic o konserwantach, to nie oznacza, że ich tam nie ma... Aby uniknąć sztucznych konserwantów, najlepsi stosują wysoko specjalistyczne technologie, np. dehydratyzację czy liofilizację, a jeśli trzeba, to stosują wyłącznie naturalne konserwanty silnie antyoksydacyjne, przeciwdziałające jełczeniu olejków czy fermentacji soków. Za tymi zabiegami idzie również wysoka jakość i wyższa cena specjalistycznego produktu.


Podczas produkcji liofilizowanego soku z owoców noni, dodawane są naturalne antyoksydanty (tzn. przeciw utlenianiu się produktu - przeciwnowotworowe), doskonale zabezpieczające przed procesem fermentacji noni polinesiansoku. Są to liofilizowane ekstrakty z owoców jeżyny, borówki i malin w ilości nie więcej niż  1,8 -2% całego soku noni. Zawierają one silne antyoksydanty, m.in. kwas elagowy z malin, antocyjany z borówek, naturalne składniki przeciwbakteryjne i barwiące z owoców jeżyny, owocowy kwas askorbinowy z bioflawonoidami, w tym z kwercetyną, zestaw tokoferoli i inne naturalne składniki konserwujące o chemicznych obco brzmiących nazwach nadanych przez naukowców.

Liofilizowane ekstrakty roślin konserwujących działają również dodatkowo leczniczo,  zabezpieczają w naturalny sposób sok z noni, nadając mu tym samym swój wspaniały aromat, smak i barwę. Oczywistym jest zatem, iż CaliVita International w swoim produkcie Polinesian Noni stosuje najnowocześniejszą recepturę wytwarzania soku z owoców noni - recepturę na miarę XXI wieku. W Polinesian Noni dzięki liofilizowanym ekstraktom roślinnym, zupełnie zminimalizowano "przykry" zapach i smak owoców noni nadając mu naturalne aromaty i smaki skomponowane z maliny, jeżyny i borówki.

1 litr (946 ml) to 100% liofilizowanego soku z owoców Noni konserwowanego naturalnymi wyciągami roślinnymi, m.in. sokiem z jeżyn, malin i borówek.

Domieszka innych liofilizowanych soków dodanych dla walorów smakowo-zapachowych oraz konserwujących, nie przekracza 1,8% całości soku z noni.

 

Guma ksantanowa, chleb świętojański>>

 

Sorbinian

 

Pierwsza liga suplementów

 

Jeśli posiadasz suplementy firmy CALIVITA INTERNATIONAL spełniające wszystkie rygorystyczne i najsurowsze wymagania na świecie, nie musisz się martwić o ich jakość - masz najlepsze pod tym względem suplementy do profilaktyki oraz do stosowania w celach leczniczych (w zwiększonych dawkach)! 
Produkty CaliVita są najczęściej dehydratyzowane lub liofilizowane, a tym samym zachowują swoje wartości, są w koncentracie, co daje wysoki poziom ich przyswajania przez organizm. Zatem stosowanie takich suplementów jak produkty CaliVita, daje Ci 100% bezpieczeństwa i najlepsze w swoim rodzaju suplementy. Produkty te sprzedawane są w całej Europie.

 

Często słyszy się, że zdrowie jest najważniejsze, ale tak naprawdę niewiele dla niego robimy. Efekty nieprawidłowego odżywiania się, czyli braku odpowiednich witamin i minerałów, dadzą się na pewno odczuć z opóźnieniem kilku lat. Dzisiaj możesz się przed tym ustrzec.

 

 

Chcesz wiedzieć, co na temat suplementacji mówi nominowany do Nagrody Nobla

dr Joel Wolles? zobacz tutaj>>

 

 

Zadbaj o swoje zdrowie jak o skarb. Dostarcz organizmowi to, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania zdrowia.

 

Wybierz produkt dla siebie oraz  bliskich Ci osób. Dostarcz wszystkie składniki w łatwo  przyswajalnej postaci produktu multiwitaminowego:

 

 

 

Dla dzieci Lion Kids tutaj>>


Dla osób od 10 do 110 lat Full Spectrum tutaj>>


Dla osób pełnoletnich Senior Formula tutaj>>


Dla osób z grupą krwi A  tutaj>>


Dla osób z grupą krwi B tutaj>>


Dla osób z grupą krwi 0 tutaj>>


Dla osób z grupą krwi AB tutaj>>


Dla matek ciężarnych i karmiących New Life tutaj>>


Dla kobiet Menopausal Formula tutaj>>

 

 

 

Jeżeli dokuczają Ci  jakieś problemy ze zdrowiem - wzmocnij organizm oraz wykorzystaj naturalne mechanizmy regeneracyjne organizmu.

 

Jeżeli masz pytania czy trudności z wyborem, dawkowaniem - skontaktuj się ze mną, pomogę w rozwiązaniu problemu

 

Kontakt ze mną tutaj>>

 

Guma ksantanowa>>

 

Sorbinian>>