Wiosenne porządki – nie tylko w domu

Renata Kłosowicz Vitanatural-naturalna-profilaktyka-zdrowiaWiosenne porządki –

nie tylko w domu

 


Nadchodzi wiosna, a wraz z nią czas wiosennych porządków. Uwielbiamy, gdy nasz dom lśni czystością w promieniach wiosennego słońca. Jednakże wraz z nadchodzącą wiosną, warto pomyśleć także o porządkach w naszym organizmie.

 

To idealna pora, aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn i innych szkodliwych substancji.


Jesień i zima sprzyjają spożywaniu większych porcji wysokokalorycznego i ciężkostrawnego jedzenia. Ma to pewne uzasadnienie, m.in. chroni nas przed niskimi temperaturami. Jest to także okres, kiedy brakuje wystarczającej ilości pobudzających do życia promieni słonecznych i tutaj nie sposób nie wspomnieć o konieczności suplementacji słonecznej witaminy, najlepiej w łatwo przyswajalnej, płynnej postaci D-Drops liquid vitamin D. Zimą Jesteśmy również mniej aktywni ruchowo. Nasze jedzenie to często tzw. „żywność po przejściach”, czyli zanieczyszczona pestycydami, wielokrotnie przetwarzana i wzbogacana sztucznymi dodatkami. Producenci starają się, aby była jednocześnie smaczna, tania i długoterminowa. Ponadto narażeni jesteśmy na duże obciążenia toksynami pochodzącymi ze środowiska. Do tego stres, który nie tylko obciąża nasz układ nerwowy, ale w istotny sposób wpływa na trawienie i potęguje gromadzenie toksyn w organizmie. Wszystko to sprawia, że stajemy się bardziej ociężali, często mniej energiczni, bardziej rozdrażnieni i podatni na choroby.


Jesteśmy tym, co jemy, ale również tym, jak żyjemy.

 

Przedwiośnie i wiosna to najlepsza pora na przebudzenie i zmiany. To czas, aby zacząć myśleć o zwiększeniu swojej aktywności fizycznej, zmianie nawyków żywieniowych, relaksujących i dotleniających spacerach, a przede wszystkim oczyścić swój organizm.

 

Całkowite oczyszczenie jest nam nie tylko potrzebne – jest nam życiowo niezbędne, ponieważ tylko czysty organizm, wolny od „wewnętrznego brudu”, może funkcjonować harmonijnie i właściwie.


Naszymi sprzymierzeńcami w oczyszczeniu są znakomite preparaty, do których należą Paraprotex, AC Zymes i Nopalin. Dbają one o równowagę na poziomie jelit. AC Zymes to cenne bakterie pro biotyczne (lactobacillus acidophilus), które odgrywają znaczącą rolę w utrzymaniu równowagi mikrobiologicznej w organizmie. Nopalin – cenne źródło błonnika – wspomaga oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii, a także pozytywnie wpływa na metabolizm tłuszczów i poziom glukozy we krwi. Natomiast oczyszczanie-organizmu-detoxParaprotex to unikalna i znakomita w swym działaniu formuła składników roślinnych. Jego skład łączy medycynę ludową - naturalną wraz z najnowszą technologią. Połączenie wielowiekowej tradycji ze współczesną wiedzą sprawia, że Paraprotex jest tak skuteczny.

 

Podczas „robienia porządków” nie wolno zapominać o wątrobie - największym i z punktu widzenia metabolizmu najbardziej złożonym narządzie naszego organizmu. Większość procesów rozkładu i oczyszczania przebiega właśnie w wątrobie. W tym samym czasie syntezie podlega kilka istotnych dla organizmu substancji, (np. białka, witamina A, żółć, niektóre substancje odpowiedzialne za proces krzepnięcia krwi itp.). Wątroba jest też ważnym magazynem witamin.

 

Cennym i silnym wsparciem dla wątroby w procesach oczyszczania, regeneracji, prawidłowego filtrowania krwi oraz neutralizacji szkodliwych dla organizmu substancji jest wieloskładnikowy preparat – Liver Aid bogaty, m.in. w sylimarynę, aminokwasy, chrom i selen.

 

Oczyszczanie naturalnymi preparatami, wsparte oczywiście odpowiednim żywieniem oraz piciem dużej ilości wody, przeprowadzamy w naszej rodzinie systematycznie. Polecam ją także współpracującym ze mną Klubowiczom. Z całą pewnością wzmocni ona Twoją odporność i złagodzi skutki długotrwałego przemęczenia i stresu. Doda Ci energii i poprawi witalność Twojego organizmu oraz pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

 

Oczyść swój organizm, popraw procesy trawienia i metabolizmu, skutecznie zrzuć zbędne kilogramy i czuj się zdrowiej każdego dnia – życzy

- Renata Kłosowicz – dietetyk, Executive Manager.

 

Artykuł ukazał się w "CaliNews" wiosna 2016

wiosenne-porządki-oczyść-organizm