Pomoc Noni - Choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie

 

Pomoc Noni

- Choroba Leśniowskiego-Crohna,

wrzodziejące zapalenie jelita

 

"Śmierć czai się w jelitach..." – ASKLEPIOS



Zachorowalność na raka jelita grubego lawinowo wzrasta. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Opublikowane dane epidemiologiczne - rok 1986 podają 5422 nowych zachorowań w Polsce na raka jelita.  Dziesięć lat później - 1996r.liczba nowych zachorowań sięga ponad 10500 osób rocznie - ok. 5000 kobiet i 5500 mężczyzn. Stale utrzymuje się tendencja wzrostowa. Wynosi ona ok. 3,5% rocznie mężczyzn i ok. 2,5% kobiet. Zachorowalność jest ściśle związana z wiekiem, wraz z nim wzrasta. Dotyczy głównie mężczyzn powyżej 35 r. ż. i kobiet powyżej 45 r. ż.


Choroba Crohna może zwiększać ryzyko wystąpienia raka aż dwudziestokrotnie!

Choroba Leśniowskiego-Crohna  i wrzodziejące zapalenie jelita grubego należą do grupy nieswoistych zapaleń przewodu pokarmowego. W przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna zmiany mają charakter ogniskowy (''ang. skip lesions'') We wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego występują zmiany ciągłe.

Najczęściej w chorobie Leśniowskiego-Crohna zmianom i  procesem zapalnym objęty jest końcowy odcinek jelita krętego.  Znacznie rzadziej proces zapalny toczy się w okrężnicy lub odbytnicy. W sporadycznych przypadkach zajęciu ulegają wyłącznie górne części przewodu pokarmowego.
Choroba Leśniowskiego-Crohna charakteryzuje się chronicznym, długotrwałym owrzodzeniem jednego lub kilku odcinków przewodu pokarmowego. Owrzodzenie rozprzestrzenia się we wszystkich warstwach ścian jelita i atakuje cały układ trawienny, począwszy od jamy ustnej do odbytu, jak również przyległe węzły chłonne. Może to być zalążkiem raka. Zmiany mogą obejmować kilka fragmentów jelita i być przedzielone zupełnie zdrowymi odcinkami przewodu pokarmowego. Dokładna przyczyna powstania choroby nie jest znana.

 

Glista ludzka może być jedną z przyczyn

 

Profesor Hulda Regehr Clark przypuszcza, że jednym z czynników predysponujących do zachorowań na tę chorobę jest mutacja chorych tkanek. Niektóre szczepy z gatunku Bacteroides fragilis (rodzaj beztlenowców) obecne w jelicie grubym towarzyszące większości inwazji glistą ludzką Ascaris, wytwarzają enterotoksynę BFT o aktywności metaloproteazy. Ten szkodliwy enzym bakterii, hydrolizuje wiązania peptydowe białka (o ang. nazwie E-cadherin) wchodzącego w skład połączeń ścisłych. Ułatwia to wnikanie do ściany toksyn (toksyna) i antygenów (antygen) zawartych w pożywieniu. Wg. prof. Clark Bacteroides fragilis (beztlenowce) z kolei są wystarczająco duże, aby pomieścić tysiące wirusów. Dwa znane naukowcom rodzaje wirusów jakie występują z glistą ludzką to: Coxsackie B1 i Coxsackie B4, które szczególnie atakują mózg i powodują niekiedy padaczkę / epilepsje ( padaczka / epilepsja). Drobnoustroje te rozwijają się w zależności od sprzyjających im warunków - czyli od obniżonej odporności organizmu. Miejscem lokalizacji tych bakterii jest wątroba i mózg (np. guzy mózgu zawsze wykazywały Bacterioides fragilis). Bakterie te mogą żywić się żółcią, zatem sa częstymi gośćmi w wątrobie. Bakterie te znalazły się w wątrobie, ponieważ miały zostać tu odsączone z krwi i limfy i zabite za pomocą żółci. Zamiast tego "zjadły" żółć, czego dowodem jest jej brązowe zabarwienie. Wątroba zaczyna wydalać żółć do jelit i żołądka wraz z populacją bakterii Bacteroides fragilis a infekcja bakterii i wirusów rozchodzi się po organizmie i całym układzie trawienia. Treść żołądkowa staje się bulgocącą masa bakteryjną wydzielająca dwutlenek węgla , siarki, siarkowodór i tlenek węgla. Niektóre z tych gazów są silnie toksyczne i podrażniają ścianki przewodu pokarmowego, powodując stan zapalny i trwałe zmiany. Środowisko układu trawienia staje się zbyt toksyczne dla pożytecznych tzw. "przyjaznych" bakterii jelitowych, a tym samym zmniejsza się ich populacja.

 

Pasożyty człowieka - glistnica (ascaroza) cz.1>>

 

Pasożyty człowieka - glistnica (ascaroza) cz.2>>


Z kolei wirusy Coxsackie gnieżdżą się zwłaszcza w ropniach zębów i mózgu. Oznacza to, iż choroba Leśniowskiego-Crohna, niestrawność, padaczka czy guzy mózgu to tylko skutek, gdyż przyczyną, którą należy leczyć są pasożyty. A tymczasem medycyna klasyczna nie jest ukierunkowana na leczenie przyczynowe - prościej zlikwidować skutek, wyciąć guzy, cześć jelita, podać leki przeciwzapalne, uspakajające i  tłumiące objawy, a choroba - infekcja rozwija się dalej. Z roku na rok u większości pacjentów - którzy nie stosują naturalnych suplementów przywracających równowagę w jelicie oraz organizmie, nie odtruwają się z toksyn, nie wybijają pasożytów w naturalny sposób unikając leków chemicznych i antybiotyków, nie dotleniają jelita i całego organizm - stan choroby się pogłębia.

 

Innymi podejrzanymi są: mutacja NOD2 oraz defekt immunologiczny (monocyt|monocytów). Z występowaniem choroby korelują dodatkowo markery immunologiczne: anty-I2 oraz ASCA.

 

Powrót do zdrowia - jak się bronić przed rozwojem choroby, jak jej zapobiegać?


POWRÓT DO ZDROWIA - w pierwszej kolejności to stopniowe przywracanie właściwego środowiska jelit podajemy Ocean 21 lub Spirulina Chlorella oraz dostarczanie mikroflory w postaci AC Zymes lub Probio Balance i Pure Inulin.
Kolejnym krokiem jest minimalizacja stanu zapalnego i działanie antyhistaminowe podajemy antyoksydanty w postaci Zenthonic wraz z wodą lub Acai organic - silne działanie przeciwzapalne.

Do tego podajemy multiwitaminy Vital go grupy krwi, aby dożywić organizm, który ma problem z wchłanialnością składników pokarmowych z pożywienia. Dobrze jest również zastosować enzymoterapię i podawać Digestive Enzymes, co usprawni trawienie posiłków, zminimalizuje wzdęcia i zgagę i wspomoże lepsze przyswajanie składników odżywczych do organizmu. Rolę enzymów oraz działania przeciwzapalnego może również przejąć sok noni w postaci niepasteryzowanego soku - liofilizowanego bogatego w enzymy roślinne - Polinesian Noni . Soki pasteryzowane - podczas działania wysokiej temperatury mają zniszczone cenne enzymy i przez to zmniejszoną moc działania. Green Care – „zielony uzdrowiciel” stosowany przy ostrych i przewlekłych zaburzeniach trawienia, w zaparciach, na wdęcia, biegunce, ma właściwości przeciwgrzybicze, odtruwa jelito, wspomaga prawodłową florę. Beta Carotene (beta karoten) - wspomaga regenerację śluzówki.
Osoby stosujące duże ilości leków chemicznych powinny przyjmować Liver Aid - odtruwanie, ochrona i regeneracja wątroby.

 

W zależności od stanu jelit, dopiero po 2-3 miesiącach przywracania własciwego środowiska jelita i wstępnego odtrucia, kolejnym krokiem może być wprowadzenie silnie ziołowego, wieloskładnikowego preparatu  Paraprotex na pasożyty - bakterie, grzyby i wirusy oraz robaki w tym glisty Ascaris. W trakcie kuracji ParaProteX lub wcześniej do kuracji warto dołączyć stabilizowany tlen wpłynie Oxy-Max, w celu wybijania bakterii beztlenowych i grzybów w jelicie oraz całym organizmie.


W etiopatogenezie choroby Leśniowskiego-Crohna bierze się pod uwagę czynniki genetyczne, zaburzenia immunologiczne, czynniki środowiskowe (chemiczne, bakteryjne, wirusowe) oraz psychiczne.
Wśród bakterii, które mogą odgrywać rolę w etiopatogenezie wyróżnia się pałeczkę Yersinia (jersinia), prątki gruźlicy Yersinia pseudotuberculosis (gruźlica) oraz prątki paragruźlicze.

 

Streszczenie angielskie: In etiopatogenesis of Leśniowski-Crohn disease we consider onvironmental genetical, immunological and psysical factors. Among the bacteria that are of importance in a disease process there are: Jarsina, tubercle bacillus and para- tubercle bacillus. We are to state the pro... of the bacteria per se doesn't influence the initiation of a disease. The initiation is caused by a change of the immune response. The introduce case shows the occurence of Leśniowski-Crohn disease proceded by Jarsinia pseudotuberculosis. That sequence of occurence doesn't prove the dependence of an effect upon the cause. What is more-there are many controversial opinions in literature considering Leśniowski-Crohn disease.

Źródło:
Wiad. Lek. 1994: 47 (19/20) s.784-787, il., bibliogr. 19 poz., sum., "Przypadek choroby Leśniowskiego-Crohna poprzedzony infekcją Yersinia pseudotuberculosis" (A case of Leśniowski-Crohn disease proceded by Yersinia pseudotuberculosis infection.) - Dąbrowska-Ufniarz Elżbieta, Jarosz Mirosław, Jarosz Olgierd, Nekanda-Trepka Anita

 

Im bardziej chore jelito, tym szybciej organizm się starzeje.

 

Wygląd zewnętrzny odzwierciedla, jak szybko się starzejemy, ale również odzwierciedla stan jelita. Warto w porę zadbać o zdrowe jelito, aby nie szukać w medycynie naturalnej pomocy dopiero wtedy, kiedy lekarze już rozłożą ręce. A tak jest z ogromna większością chorób w tym nowotworowych. Usuwanie fragmentów jelita jest działaniem tylko na sam skutek i nie leczy choroby - przyczyna wciąż pozostaje w organizmie, a cierpiące i okaleczone jelito pogarsza z dnia na dzień stan zdrowia pacjenta. Warto spokojnie zastanowić się nad tym, gdyż  szczyt zachorowań przypada na dość młody wiek 15-35 rok życia, a częstość występowania stwierdzonej choroby w Polsce to mniej niż 2-3 przypadki na 100 000 ludności. Wiele osób może jeszcze nie wie, że ma już początki choroby Leśniowskiego-Crohna, ale stosując profilaktykę, może nie dopuścić do rozwoju choroby i w początkowym jej stadium, zupełnie się wyleczyć.

 

Źródło: 1. Hulda Regehr Clark, Kuracja życia

2. Wiad. Lek. 1994: 47 (19/20) s.784-787, il., bibliogr. 19 poz., sum., "Przypadek choroby Leśniowskiego-Crohna poprzedzony infekcją Yersinia pseudotuberculosis" (A case of Leśniowski-Crohn disease proceded by Yersinia pseudotuberculosis infection.) - Dąbrowska-Ufniarz Elżbieta, Jarosz Mirosław, Jarosz Olgierd, Nekanda-Trepka Anita

 

Zaparcia u niemowląt i małych dzieci>>

 

Prebiotyki i probiotyki a mikroflora jelit>>

 

AC ZYMES>>

 

Wstydliwy problem -zaparcia, błonnik, flora jelitowa, jelito drażliwe>>

 

Dieta w zespole jelita drażliwego - biegunka>>

 

Zaburzenia mikroflory jelita a współczesne choroby cywilizacyjne

 

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Candida Gronkowiec Paciorkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera

Mykotoksyny Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu Autyzm Zespół Aspergera