Mega B Complex

Mega B - Complex

 

Produkt Firmy Calivita

 

 

Produkt tylko dla członków Klubu>>

Chcesz zadać pytanie - tutaj>>

Cennik produktów z oferty zagranicznej tutaj>>

cena   40,90 euro -     196 zł

 

Produkt nie jest dostępny w Polsce. Jest dostępny na zamówienie, z oferty zagranicznej i zamówienie z Rotterdamu, wyłącznie dla Klubowiczów z aktualnym numerem członkowskim.

Czas oczekiwania na realizację zamówienia do 7 dni.

 

Zestaw witamin z grupy B, skomponowany w idealnych proporcjach. Substancje te są bez przerwy przyswajane przez organizm, zapewniając mu właściwą równowagę metaboliczną oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Polecane zwłaszcza w celu ograniczenia wypadania włosów oraz siwienia, leczenia wysuszonej skóry, odżywiania cebulek włosowych i płytek paznokci oraz układu nerwowego, mózgu i prawidłowego tworzenia krwi.

 

1 tabletka zawiera kompleks witamin z grupy B:

Biotyna                  100.00 mcg
Cholina                  100.00 mg 
Cyjanokobalamina    100.00 mcg
Inozytol                 100.00 mg 
Kwas foliowy          125.00 mcg 
Kwas pantotenowy 100.00 mg 
Niacyna                 100.00 mg 
PABA                    100.00 mg 
Pirydoksyna           100.00 mg 
Ryboflawina           100.00 mg 
Tiamina                 100.00 mg

 

Opakowanie: 100 tabletek


Sposób użycia: 1 tabletkę dziennie lub według zaleceń.

 

 

Zamów:

Tel. 609 367 555 lub 533 480 603


Zobacz także:

Stress Management B-Complex>>

 

Na temat znaczenia suplementacji witamin z grupy B w profilaktyce i leczeniu miażdżycy:

 

Serce na diecie homocysteina miażdżyca cholesterol>>

 

Witaminy Z grupy B

 

Tiamina (witamina B1) - 100 mg  - pełni funkcje w przemianie węglowodanów, zapewnia prawidłową pracę mięśni i układu  nerwowego, to pierwsza odkryta i nazwana witamina z grupy B. Bierze udział w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz korzystnie wpływa na serce.

 

Witamina B1:

- wspomaga procesy metaboliczne i funkcje mózgu,
- utrzymuje w zdrowiu układ nerwowy,
- pomaga w chorobach skóry i leczenia tkanek po operacjach,
- stosowana w leczeniu stwardnienia rozsianego,
- przy porażeniu nerwu twarzowego i zapalenia nerwu.

 

Nowe badania dowodzą, że podawanie witaminy B1 może zapobiegać chorobie Alzheimera oraz ją spowalniać.

Nawet niewielki niedobór witaminy B1 może prowadzić do zwiększonego łaknienia cukru. Poważniejsze niedobory mogą powodować chorobę zwaną beri-beri, która objawia się zmęczeniem, utratą wagi i puchnięciem.

 

Ryboflawina (witamina B2) - 100 mg - pomaga w przyswajaniu żelaza, wytwarzaniu hemoglobiny, syntezy białka oraz przemiany tłuszczy i węglowodanów.

Witamina B2 utrzymuje w zdrowiu skórę, włosy i paznokcie, ważna jest dla zachowania zdrowia oczu, pomaga w leczeniu stresów i zmęczenia, zapobiega niektórym migrenowym bólom głowy.
Witamina B2 zabarwia mocz na żółto.


Niedobory witaminy B2 to często zmęczenie, problemy z włosami, skórą, problemy ze wzrokiem i nerwami, zajady, zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego oraz stany zapalne błon śluzowych. Opóźnienie wzrostu, uszkodzenie gałek ocznych i rogówki, pogorszenie ostrości wzroku, światłowstręt, łzawienie, łatwe męczenie się oczu i okołorogówkowe wrastanie naczyń, swędzenie w okolicy ujścia pochwy, wypadanie włosów, kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, bezsenność, zaburzenia oddychania, obrzmienie lub pękanie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie czerwieni warg, języka lub błon śluzowych, pleśniawki, zajady jamy ustnej, łojotok, pelagra, choroby układu nerwowego, dystrofię mięśni, łuszczące się zmiany skórne okolic nosa, ust, czoła i uszu.

 

Niacyna - witamina B3 (witamina PP) Nikotynamid - 100 mg

Niezbędna do działania przewodu pokarmowego i skóry, bierze udział w syntezie testoteronu, estrogenów i insuliny. Witamina B3 jest najtańszym i najbezpieczniejszym środkiem obniżającym zły cholesterol LDL i zwiększającym ilość dobrego cholesterolu HDL we krwi, ale trzeba wówczas brać jej większe ilości; łagodzi reakcje alergiczne.

Niacyna jest znana również jako czynnik przeciwpelagryczny, stąd niekiedy nazywa się ją również witaminą PP.


Skutki niedoboru witaminy B3:

Ogólne osłabienie, bezsenność, bóle głowy, trudności z pamięcią, zaburzenia w działaniu układu nerwowego: agresywne zachowanie, wybuchy złości, niepokój, depresje, nadmierna aktywność, pogorszenie stanu skóry, choroby skórne, owrzodzenie warg, przebarwienia (plamy) na skórze, zespół krowiego języka, pelagra (objawiająca się zapaleniem skóry oraz zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego), zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne. Charakterystyczne objawy to tzw. "zespół 3d" (dermatitis – zapalenie skóry, diarrhoea – biegunka, dementia – otępienie).

 

Cholina (zwana witamina B4) - 100 mg, Pomaga wydalać toksyny z organizmu. Neutralizuje nadmiar spożytych leków. Stymuluje układ nerwowy i chroni go przed stresem. Związek z grupy substancji witaminopodobnych. Bierze udział w powstawaniu Acetylocholiny, bardzo ważnego neuroprzekaźnika, dostarcza grup metylowych do procesu transmetylacji oraz jest podstawą w procesie powstawania fosfatydylocholiny. Jest związkiem lipotropowym, co oznacza, że pomaga wykorzystać i normalnie transportować tłuszcze w komórkach, zwłaszcza w wątrobie. Stanowi istotny budulec acetylocholiny, substancji ważnej dla funkcjonowania układu nerwowego, która umożliwia działanie przekaźników nerwowych w mózgu oraz ruch wszystkich mięśni. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, tłuszczów oraz wspomaga funkcjonowanie wątroby.


Suplementy zawierające cholinę:

Stress Management -100 mg

Vital 0 – 20 mg

Vital A - 20 mg

Vital B – 20 mg

Vital AB - 20 mg

Full Spectrum - 20 mg

Senior Formula – 5 mg

Iron Plus – 30 mg

Menopausal Formula - 100 mg

New Life – 10 mg

 

Kwas pantotenowy (witamina B5) - 100 mg - przemiany energetyczne, metabolizm węglowodanów i tłuszczy. Stymuluje czynność  nadnerczy, zapobiega odbarwianiu się (siwieniu) włosów, reguluje przemiany węglowodanów i białek, obniża poziom cholesterolu we krwi, uczestniczy w powstawianiu przeciwciał, przyspiesza gojenie ran.

 

Witamina B6 Pirydoksyna (witamina B6) - 100 mg -  wchodzi w skład wielu enzymów, wytwarza czerwone krwinki i przeciwciała, reguluje napięcie przedmiesiączkowe. Działa jak naturalny środek moczopędny. To wg naukowców najważniejsza z witamin B, ponieważ pełni wiele ważnych funkcji w reakcjach metabolicznych. Dzięki niej sprawniej działamy i mamy dobry nastrój.

Witamina B6 jest konieczna do przetwarzania pokarmów w energię, w przemianie białek i do funkcjonowania układu nerwowego.
Pirodyksyna i fosforan pirydoksalu, koenzym aktywny, stosowane są klinicznie w bardzo wielu wypadkach.

Niedobory witaminy B6 powodują problemy z nerwami, skórą i poziomem energii życiowej. Wiążą się także z depresją, zmęczeniem i innymi zaburzeniami nastrojów. Duża ilość białka w pożywieniu oraz wysiłek fizyczny wzmagają zapotrzebowanie na tę witaminę, dlatego tez sportowcy potrzebują jej więcej.

 

Witamina B6 to witamina dla sportowców.


Biotyna (witamina B7 zwana Witamina H) - 100 mcg - przemiany białek, węglowodanów i tłuszczy, uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych, zdrowy wygląd skóry, wzmacnia włosy i paznokcie,

bierze udział w metabolizmie białek i tłuszczów, pomaga zachować odpowiedni stan włosów i skóry, współodpowiada za prawidłowe krzepnięcia krwi, uczestniczy w procesie wchłaniania witaminy C.

Pełni ważną rolę w przemianie materii, a także w zdrowiu skóry i włosów. Odgrywa ważną rolę w wytwarzaniu kwasów tłuszczowych i aminokwasów w organizmie. Uważa się, że biotyna chroni przed siwieniem.
Diabetycy przyjmują tę substancję, gdyż wspiera przemianę tłuszczów i węglowodanów.

 

Niedobory witaminy B7 powstają po leczeniu antybiotykami i sulfamidami.Inozytol (zw. witamina B8) - poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzi stres, stanowi budulec błon komórkowych, wchodzi w skład spermy (100 g spermy zawiera 53 mg inozytolu). Przypuszcza się, że brak inozytolu może być przyczyną niepłodności.

 

Kwas foliowy folacyna(witamina B9)- 125 mcg - zapewnia prawidłowe działanie układu krwiotwórczego i rozwoju wszystkich komórek ustrojowych niezbędnych dla kobiet w ciąży. Poprawia metabolizm aminokwasów i syntezę kwasów nukleinowych, uczestniczy w procesach podziału komórek oraz syntezy czerwonych krwinek, reguluje niektóre przemiany metaboliczne.

 

Ważne

Nowe badania, będące efektem współdziałania między innymi Agricultural Research Service, Western Human Nutrition Research Center w Davis, University of California - San Francisco, University of California - Davis oraz zespołu badawczego Area Latino Study on Aging wykazały, że np. kwas foliowy ma wyraźny związek z demencją.

 

Niedobór folacyny - kwasu foliowego, zaliczanego do witamin grupy B - wiąże się w wyraźny sposób z zaburzeniami poznawczymi i występowaniem demencji. Zmierzono to w grupie uczestników badania za pomocą testów pamięciowych - chociaż zaledwie u 1% wykryto niedobór kwasu foliowego, to jednak ich niższa sprawność była bardzo wyraźna.

 

Kobiety muszą szczególnie uważać na niedobór tej witaminy, i to nie tylko w czasie ciąży. U nich bowiem skutkuje to depresją: panie, u których ilość folacyny mieściła się w dolnej części normy były narażone na problemy psychiczne znacznie bardziej, niż te, które mieściły się w górnej granicy.

 

Zobacz: New Life>>

 

Kwas foliowy zmniejsza stężenie homocysteiny we krwi.

 

Homocysteina wpływa na rozwój miażdżycy.


"Aminokwas ten, powstający podczas trawienia białka zwierzęcego, głównie zawartego w czerwonym mięsie, uszkadza śródbłonek naczyniowy, przez co nawet niewielka ilość cholesterolu łatwiej osadza się na ściankach naczyń. Dlatego też choroba wieńcowa, zawały serca oraz udary mózgu występują także u ludzi z niskim stężeniem cholesterolu, za to z podwyższonym poziomem homocysteiny. Stężenie homocysteiny rośnie z wiekiem. Objawy przedwczesnego rozwoju miażdżycy pojawiają się najczęściej po czterdziestce. Wpływ na skłonność do chorób naczyniowych mają predyspozycje genetyczne, a także niewłaściwe odżywianie i styl życia. Dlatego osoby, u których w rodzinie występowały tego typu schorzenia, powinny regularnie kontrolować stan zdrowia oraz dbać o zdrowy styl życia. Ryzyko wystąpienia miażdżycy podnosi palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i kawy, mała aktywność fizyczna oraz dieta uboga w kwas foliowy i witaminy z grupy B.

Jak pokazują badania, aby zachować prawidłowy poziom homocysteiny, należy regularnie dostarczać organizmowi kwas foliowy oraz witaminy z grupy B, zwłaszcza B6 i B12." prof. Marek Naruszewicz.

 

PABA (witamina B10 - kwas para-aminobenzoesowy) - powstrzymuje proces starzenia się skóry, stymuluje wzrost oraz zapobiega siwieniu włosów. Jest istotny dla zdrowia włosów, skóry, wspomaga leczenie bielactwa nabytego i jelit. Jest w istocie fragmentem cząsteczki kwasu foliowego; bierze udział w tworzeniu krwinek czerwonych i przetwarzaniu żelaza.

 

Niedobory witaminy B10 mogą prowadzić do zmęczenia, drażliwości i rozstrojów żołądka.


Witamina B12 cyjanokobalamina, kobalamina - 100 mcg - wytwarzanie czerwonych ciałek krwi, zmniejsza drażliwość, poprawia pamięć i koncentrację. Bierze udział w tworzeniu osłon nerwów, zw. osłonami mielinowymi (otoczki mielinowe), pobudza wzrost, apetyt i wytwarzanie czerwonych krwinek. Wspomaga utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych, wspiera układ odpornościowy, odgrywa istotną rolę w procesie podziału komórek oraz bierze udział w metabolizmie homocysteiny. Podwyższony poziom homocysteiny jest bardzo istotnym czynnikiem ryzyka rozwoju miażdżycy tętnic. Powoduje choroby sercowo-naczyniowe. Witamina B12 bierze udział w rozkładzie homocysteiny, przez co niezwykle skutecznie chroni ścianki naczyń krwionośnych.

Witamina B12 jest jedną z najbardziej tajemniczych witamin z grupy B. Znana jest jako witamina "energii", ale jej wszystkie funkcje nie są do tej pory wyjaśnione. W organizmie człowieka witamina B12 jest produkowana w symbiozie z bakteriami układu pokarmowego. Tylko prawidłowa mikroflora jelitowa gwarantuje ten proces. Źródłem witaminy B12 w pożywieniu są ryby, drób, jajka, wątroba, nerki, ser, ostrygi, małże.


Niedobory witaminy B12 są przyczyną niedokrwistości złośliwej, cechującej się małą ilością czerwonych krwinek, zmęczeniem i problemami neurologicznymi. Niedobór może być powodem depresji i wielu objawów związanych z pogorszeniem funkcji poznawczych (ujawniających się w sposób podobny jak w przypadku choroby Alzhaimera). Szkody neurologiczne spowodowane przez niedobory witaminy B12 mogą być nieodwracalne. Należy zadbać o odpowiednią dawkę tej witaminy w diecie, zwłaszcza ze względu na fakt, że objawy niedoborów mogą się nie ujawniać przez kilka, nawet 6 lat. Suplementacja witaminą B12 przynosi poprawę u osób, u których pogorszenie funkcji poznawczych trwało nie dłużej niż jeden rok. Zarażenie tasiemcem bruzdogłowcem szerokim wywołuje u ludzi chorobę, której objawem może być niedokrwistość złośliwa, wywołana niedoborem witaminy B12.

 

Opakowanie zawiera: 100 tabletek


Sposób użycia: 1 tabletkę dziennie lub według zaleceń.


Wskazania:

Nerwobóle, lumbago, rwa kulszowa, ISHIAS, nerwobóle międzyżebrowe, ranne zesztywnienie kończyn. Przewlekłe dolegliwości reumatyczne mięśni i stawów.

Siwienie i wypadanie włosów w młodym wieku, choroby skóry.

GERIATRIA - stosować szczególnie u osób starszych - w  geriatrii.


Przewlekłe schorzenia reumatyczne, neuralgie, zapalenie korzonków, nerwowych, rwa kulszowa,  LUMBAGO,  ishias, depresja, nerwica, migrena, bezsenność, stres, nadpotliwość, brak snu, siwienie i wypadanie włosów,  łysienie,  zaburzenia neurologiczne, psychiczne, anemia, niedokrwistość, zaburzenia układu nerwowego (np. neuropatia cukrzycowa, stwardnienie rozsiane), depresje, bezsenność, utrata pamięci / pogorszenie funkcji poznawczych (tj. choroba Alzhaimera i demencja starcza), choroby sercowo-naczyniowe, (związane z podwyższonym poziomem homocysteiny), pokrzywka, astma (zwłaszcza związana z wrażliwością na siarczyny), bezpłodność mężczyzn (mała liczba plemników), szum w uszach, uczucie zmęczenia.


Działanie:

Pobudza funkcje wątroby i nerek, powodując zwiększenie wydalania produktów przemiany materii, obniża przez to możliwość ujawniania się dny moczanowej, kamicy żółciowej i nerkowej.

Zalecany w przewlekłych schorzeniach reumatycznych i przewlekłych postaciach rwy kulszowej. Stosowany w bólach stawowych i mięśniowych okolicy lędźwiowej, kończyn dolnych i klatki piersiowej. Obejmuje swym działaniem bóle neuralgiczne zwłaszcza dotyczące klatki piersiowej, okolicy lędźwiowej i biodrowej. Znosi objawy rannego zesztywnienia i rozbicia.


Daje dobre rezultaty przy stosowaniu profilaktycznym w kamicy żółciowej i nerkowej.


Wraz z MEGA qPROTECT lub qPROTECT znacznie zwiększa swoje działanie.


Warto również dołączyć  Nopalin - pomocny w oczyszczaniu organizmu.


Polecany przy:

- bólach okolicy lędźwiowo-krzyżowej,
- rwie kulszowej,
- przewlekłych schorzeniach reumatycznych i DNA moczanowa (podagra),
- bólach stawowych i kostnych,
- przewlekłych dolegliwościach okołostawowych, szczególnie okolicy krzyżowo-lędźwiowej, kolanowej i stawów stopy,
- nerwobólach okolicy klatki piersiowej, lędźwiowej i biodrowej,
- porannym uczuciu zesztywnienia i rozbicia,
- przedwczesnym siwieniu włosów,

- chorobach psychicznych,
- łysieniu - wypadania włosów zwłaszcza u kobiet oraz w łysieniu plackowatym.

 

Cennik produktów z oferty zagranicznej>>

 

Zamów:

609 367 555 lub 533 480 603


Zobacz także:

Stress Management B-Complex>>

 

Na temat znaczenia suplementacji witamin z grupy B w profilaktyce i leczeniu miażdżycy:

 

Serce na diecie homocysteina miażdżyca cholesterol>>

.

 

Choroby układu krążenia - "współczesna epidemia">>

 


 

 

SUPLEMENT DIETY

Mega B Complex (100 tablets) Megadose vitamin B

Is your life a rat race? Do you still want to do something for your health? Save at least one minute a day for yourself when you take the Mega B Complex tablet with some proper liquid. This delayed absorption, mega dosage tablet containing almost all vitamins B.

Vitamin B1, B2, B6, B12 contribute to the reduction of tiredness and fatigue, to normal psychological function.

 

  • In the case of extreme mental workload, for example exam period or tasks with tight deadlines,
  • in the case of intense physical exercise, in order to reduce tiredness and exhaustion.

Symptoms of vitamin B deficiency may include: depending on which type of vitamin B is consumed insufficiently, the symptoms may range from the lack of appetite, anaemia and skin problems to heart, muscle, nerve and metabolic problems.

  • With an outstanding professional background, CaliVita has been offering its products satisfying the highest quality regulations for more than 20 years.
  • We always aspire to use natural base materials originating from the best sources.
  • During our developments, we work using better absorption, for example organic, forms.
  • We offer 100% quality guarantee for our products.
  • Our products are subject to a strict and multiple round examination procedure in order to continuously ensure excellent quality.
  • The vast majority of our dietary supplements are produced in pharmaceutical conditions in the USA.
  • The products are manufactured according to the principles of GMP (Good Manufacturing Practice), while continuous control and regularly scheduled audits by the FDA (Food and Drug Administration) are also performed. We work in close cooperation with the local licensing authorities in order to ensure that our consumers are always provided products of the highest quality.

that those following a vegan diet (not consuming any food of animal origin) can easily develop vitamin B12 deficiency?


Club price 40,90 €


100
mg
Vitamin B1
100
mg
Vitamin B2
100
mg
Vitamin B6
100
mg
Inositol
100
mg
Choline
100
mg
Niacin
100
mg
PABA
100
mg
Pantothenic acid
125
mcg
Folic acid
100
mcg
Vitamin B12
100
mcg
Biotin