Koktajl karambolowy

Propozycja ekstra na upalne letnie wieczory

Egzotyczny koktajl karambolowySkładniki:

karambola-koktajl

1 karambola
4 kostki lodu
100 ml wermutu
100 ml soku ananasowego
kilka plastrów ananasa
szklanka szampana


Przygotowanie:


Karambolę dokładnie umyć, odkroić kilka małych plasterków, resztę owocu pokroić na małe kawałki. Plasterki ananasa pokroić w kostkę. Lód rozbić na małe cząstki, wrzucić do szklanek. Sok ananasowy wymieszać ze schłodzonym szampanem i wermutem, wlać do szklanek z lodem, dołożyć kawałki owoców, przybrać plasterkami karamboli.


Smacznego:)

 

Karambola to owoc bardzo mało znany w Polsce, chociaż sprowadza się go do nas niemalże przez cały rok. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni można go kupić w naszych sklepach. Owoc o tej dziwnej nazwie pochodzi z karambolaIndonezji. Najczęściej jest on uprawiany na wyspie Jawa. Jest bardzo smaczny, ma żółtą barwę, ciekawy kształt i szerokie zastosowanie. Nie obieramy go ze skórki, tylko dokładnie myjemy. Jest odporny, więc można go transportować, można jadać go na surowo, a także przyrządzać lub suszyć.  Można robić z nich także dżemy, konfitury, a nawet wina. Karambola świetnie nadaje się do sałatek. Kiedy pokroimy ją w plasterki, będą miały one kształt gwiazdy. Pięknie ozdobią nasz stół, talerze, sałatki i drinki, a co najważniejsze można je ze smakiem zjeść. Kiedy idąc do sklepu masz ochotę na piękny i smaczny owoc, poszukaj oskomianu – na pewno się nie zawiedziesz.

 

Owoce te rozpoznamy bez trudu po niezwykłym wyglądzie. Mają wydłużony kształt (5-15 cm) i pięć żeber rozdzielonych głębokimi rowkami. Otacza je delikatna, błyszcząca woskowata skórka - żółta lub o lekko pomarańczowym zabarwieniu. Po przekrojeniu ukazuje się żółty miąższ o delikatnym owocowym aromacie. Jest lekko chrupiący, bardzo soczysty, bez włókien, w zależności od odmiany i stopnia dojrzałości słodki lubkarambola-owoce kwaskowaty. W pełni owoce dojrzałe mają brązowe wierzchołki żeberek. W lodówce nie tracą swoich walorów przez blisko 3 tygodnie.

 

Przepisy z truskawką w tle>>

 

Tortilla Familia>>

 

Dieta w kuracji oczyszczającej>>