Dr David Servan-Schreiber

 

Profesor dr David Servan-Schreiber jest neuropsychiatrą, profesorem psychiatrii klinicznej w Szkole Medycznej University of Pittsburgh, wykładowcą Akademii Medycznej w Lyonie. Zajmuje się terapią osób cierpiących na nowotwory i inne ciężkie choroby.

 

Szesnaście lat temu, mając 31 lat, prowadząc badania naukowe nad funkcjami mózgu, dowiedział się, że ma raka mózgu. Przeżył dwie operacje oraz nawrót choroby. Stworzył nową koncepcję walki z nowotworami, opartą na stymulacji (przy pomocy odpowiednio dobranych diet i stylu życia) naturalnych mechanizmów Antyrak. obronnych organizmu.

 

Choć jest zwolennikiem niekonwencjonalnych metod leczenia, nie odrzuca sposobów tradycyjnych.

 

 

Jego książka "Antyrak. Nowy styl życia" stała się światowym fenomenem wydawniczym. Wydana w 2007 roku przetłumaczona została na 32 języki.

 

Książka Dr. Davida Servan - Schreibera to opowieść na temat stylu życia i naturalnych metod walki z rakiem i ryzykiem nowotworów.

 

 

Nie zanudzajcie nas dietą!"

 

"Bardzo niepokojący jest fakt, że w akademiach medycznych prawie w ogóle nie poświęca się uwagi diecie. W większości uczelni pojęcia z zakresu żywienia rozsiane są po innych dyscyplinach, takich jak biochemia i epidemiologia. Moja wiedza na ten temat przed podróżą do Tybetu była znacznie niniejsza niż wiedza przeciętnego czytelnika „Cosmopolitan". Z niewielką przesadą w taki oto sposób można streścić to, czego mnie nauczono:

-     Pożywienie składa się z węglowodanów, lipidów, białek, witamin i minerałów.

-     Ludzie cierpiący na otyłość powinni spożywać mniej kalorii.

-     Chorzy na cukrzycę musząjeść mniej tłuszczu, nadciśnieniowcy mniej
soli, a ci, którzy cierpią na choroby sercowe - mniej cholesterolu.

 

Moja ignorancja w dziedzinie żywienia długo kazała mi traktować pogardliwie leczniczą rolę pokarmów."

Dr David Servan-Schreiber

 

Rak spoczywa uśpiony w każdym z nas

 

Nasze ciała produkują wadliwe komórki, jak wszystkie inne żywe organizmy. Tak powstają guzy. Nasze ciała zostały jednak wyposażone przez Boga (inni uważają że przez naturę) w mechanizmy, które wykrywają takie komórki i kontrolują ich rozwój. W świecie tzw. zachodnim, na raka umiera jedna osoba na cztery, ale trzy na cztery nie. Ich mechanizmy obronne spełniają swoje zadanie i osoby te umierają z innych przyczyn.

 

Rak jest coraz bardziej rozpowszechniony na Zachodzie; wzrost liczby zachorowań obserwuje się od lat czterdziestych ubiegłego wieku.

 

W ciągu minionych pięćdziesięciu lat trzy zasadnicze czynniki w sposób drastyczny zmieniły nasze środowisko naturalne:

 

    1. W naszej diecie zwiększyła się ilość oczyszczonego cukru.
    2. Nastąpiły zmiany w uprawie roślin i hodowli zwierząt, które spowodowały zmiany w składzie chemicznym spożywanej przez nas żywności.
    3. Stykamy się z ogromną liczbą produktów chemicznych, które nie istniały przed 1940 rokiem.


 

Walka z rakiem zaczyna się w kuchni!

Dr David Servan-Schreiber

 

 

 

 

Rak żywi się cukrem!

 

Polinesian Noni - liofilizowany sok z całych owoców noni


Terapia doktora Gersona - lekarstwo na raka i inne choroby przewlekłe


Uwaga! Książka opisuje naturalne metody leczenia wspomagające walkę z nowotworami i stanowiące uzupełnienie metod tradycyjnych (chirurgii, chemioterapii i radioterapii). W żadnym wypadku nie może zastąpić zaleceń lekarza.

Rak jest coraz bardziej rozpowszechniony na Zachodzie; wzrost liczby zachorowań obserwuje się od lat czterdziestych ubiegłego wieku. Musimy zatem przyjrzeć się zmianom, które zaszły w krajach zachodnich po drugiej wojnie światowej.

W ciągu minionych pięćdziesięciu lat trzy zasadnicze czynniki w sposób drastyczny zmieniły nasze środowisko naturalne:

1. W naszej diecie zwiększyła się ilość oczyszczonego cukru.

2. Nastąpiły zmiany w uprawie roślin i hodowli zwierząt, które
spowodowały zmiany w składzie chemicznym spożywanej przez nas żywności.

3. Stykamy się z ogromną liczbą produktów chemicznych, które nie istniały przed 1940 rokiem.

Nie są to zmiany bagatelne. Mamy wszelkie powody uważać, że właśnie te trzy zjawiska odgrywają czołową rolę w rozpowszechnieniu się raka. By chronić się przed chorobą, powinniśmy je najpierw zrozumieć.