Vein Protex

Vein Protex

 

 

 

 

Funkcjonowanie organizmu, naszych żył odbywa się wbrew prawom grawitacji, np. podczas przepływu krwi z naczyń krwionośnych do serca. Żyły zaopatrzone są w małe zastawki, które zapobiegają się cofaniu krwi i uniemożliwiają jej gromadzenie w kończynach. Zależy to dużej mierze od serca – pełniącego funkcję pompy ssąco tłoczącej. Zastawki zamykają się i otwierają wraz z każdym skurczem mięśnia sercowego. Jeśli z pewnych powodów działanie tego mechanizmu zostanie zaburzone, wówczas krew może gromadzić się w kończynach, wywołując obrzęk stóp, uczucia ciepła i rozpierania. Nie jest to tylko problem estetyczny. Długo nie leczone objawy mogą prowadzić do poważnych chorób żył.

Na takie dolegliwości skarżą się nie tylko osoby, które długo przebywają w pozycji siedzącej, ale także te, prowadzące siedzący tryb życia. W tym ostatnim przypadku zagięcie kolan zaburza swobodny przepływ krwi przez żyły. Ponadto są one uciskane przez powierzchnię siedziska. Z powyższych względów osoby pracujące w pozycji stojącej lub siedzącej poniekąd skazały swoje żyły na dyskomfort. Istnieje wiele czynników, negatywnie wpływających na zdrowie naszych żył. Są to otyłość, siedzący tryb życia, wiek, czynniki hormonalne. Możemy zadbać o zdrowie naszych żył poprzez regularna aktywność fizyczną, niedobór właściwego obuwia, stosowanie prysznica na przemian z zimnej do ciepłej wody, unoszenie kończyn. Musimy również zatroszczyć się o „wewnętrzne dokarmianie” naszych żył. Starannie dobrane składniki CaliVita VeinPotex doskonale służą do tego celu.

Głównym składnikiem produktu jest pochodzący z pestek winogron kompleks oligomerycznych proantocyjanidów, (OPC) należący do grupy flawonoidów. OPC łatwo dociera do obszarów charakteryzujących się wysoką zawartością glikozaminoglikanów, do ścian naczyń włosowatych. Dzięki temu OPC zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i wspomaga stabilność kapilar. Posiada również silne właściwości antyoksydacyjne. Zawarta w produkcie witamina c jest niezbędna do produkcji kolagenu, który zapewnia elastyczność ścian naczyń krwionośnych.
MSM (metylosulfonylometan), znany przede wszystkim z korzystnego wpływu na stawy, może również pozytywnie oddziaływać na stan naczyń krwionośnych.
Kolejnym składnikiem VeinProtex jest hesperytyna, należąca do biof lawonoidów. Jest to rozpuszczalny w wodzie przeciwutleniacz. Wraz z witamina c wystepuje w owocach i nasila jej aktywność w organizmie. Bioflawonoidy wspomagają funkcjonowanie naczyń krwionośnych, wzmacniają kolagen. Ponadto mogą zmniejszać obrzęki nóg spowodowane zatrzymaniem płynów. Hesperydyna, podobnie jak inne należące do tej grupy związki, jest bardziej skuteczna w połączeniu z witaminą c i innymi bioflawonoidami. Oprócz powyższych składników, produkt zawiera rośliny o cennych właściwościach – imbir i kurkume.

Pomyśl o zdrowiu swoich żył i wspomóż je produktem Vein Protex!

 

UWAGA!!!

  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  • produkt nie może również zastąpić leczenia zalecanego przez lekarza.
  • kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skorzystać z konsultacji lekarskiej

 

Vein ProteX (60 tablets) Vein protection
Vein ProteX is an antioxidant-based product with active ingredients  extracted from grape seeds, made complete by the hesperidin complex. Ginger and curcuma, on the other hand, are mostly known in folk medicine for their effects stimulating circulation.
  • With an outstanding professional background, CaliVita has been offering its products satisfying the highest quality regulations for more than 20 years.
  • We always aspire to use natural base materials originating from the best sources.
  • During our developments, we work using better absorption, for example organic, forms.
  • We offer 100% quality guarantee for our products.
  • Our products are subject to a strict and multiple round examination procedure in order to continuously ensure excellent quality.
  • The vast majority of our dietary supplements are produced in pharmaceutical conditions in the USA.
  • The products are manufactured according to the principles of GMP (Good Manufacturing Practice), while continuous control and regularly scheduled audits by the FDA (Food and Drug Administration) are also performed. We work in close cooperation with the local licensing authorities in order to ensure that our consumers are always provided products of the highest quality.

that hard work your veins have to perform day by day? Almost constantly they need to pump blood poor in oxygen upwards, in the direction of the heart, defying gravity. The daily quantity of blood circulated by the veins can reach 7,000 litres.

Retail price 38.17 €
Club price 28.70 €
250
mg
Vitamin C
150
mg
MSM (methyl-sulfonyl-methane)
100
mg
Oligomeric proanthocyanidine complex (out of grape seed extract)
66.6
mg
Ginger extract (st. 40% gingerol)
50
mg
Turmeric (st. 95% curcuminoids)
15
mg
Hesperidin complex